آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

تحلیل قیمت بیت کوین: جفت BTC/USD مستعد سقوط در برابر دلار آمریکا

قیمت بیت کوین در حفظ حمایت مقتدر در 6550 دلار شکست خورد و به شدت در برابر دلار آمریکا افت کرد. در کوتاه مدت، ریسک کاهش قیمت بیشتر برای BTC/USD وجود دارد.

به گزارش کوین ایران به نقل از NewsBTC، قیمت بیت کوین در حفظ حمایت مقتدر در ۶۵۵۰ دلار شکست خورد و به شدت در برابر دلار آمریکا افت کرد. بر اساس داده های Kraken در نمودار ساعتی جفت BTC/USD یک شکست در زیر خط روند صعودی با پشتیبانی در ۶۵۸۰ دلار وجود داشت. این جفت در حال حاضر در نزدیک سطح ۶۳۰۰ دلار ثابت شده است ولی همچنان ریسک کاهش قیمت بیشتر در کوتاه مدت وجود دارد. با تحلیل قیمت بیت کوین با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تحلیل قیمت بیت کوین و پسرش، اتریوم ، لایت کوین و توکن شرکت ریپل

روند نزولی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین با افزایش فشار فروش بالای ۶۶۰۰ دلار نسبت به دلار آمریکا مواجه شده بود. پس از آن زوج BTC/USD یک حرکت نزولی را آغاز کرد و حمایت اصلی را در ۶۵۵۰ دلار شکست. این زوج درها را برای کاهش بیشتر باز کرده است و امکان کاهش بیش از ۲۵۰ دلار امریکا در قیمت بیت کوین وجود دارد. به نظر می رسد که یک دوره بالای کوتاه مدت در ۶۸۰۰ دلار تشکیل شد و ممکن است قیمت با شتاب بیشتری نیز کاهش یابد.

بیشتر بخوانید: پیش بینی صفر دلار برای قیمت بیت کوین و زیر سوال رفتن شهرت پیشگو

تحلیل قیمت بیت کوین

در طول زمان کاهش، در نمودار ساعتی جفت BTC/USD یک شکست در زیر خط روند صعودی (گاوی) با پشتیبانی در ۶۵۸۰ دلار وجود داشت. در حال حاضر این جفت زیر سطح ۶۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می شود. سطح پایین اخیر در ۶۲۷۹ دلار تشکیل شد و در حال حاضر قیمت تحکیم شده است. مقاومت اولیه نزدیک Fib سطح اصلاح ۲۳.۶ درصد آخرین اصلاح از قیمت بالای ۶۷۹۹ دلار به قیمت پایین ۶۲۷۹ دلار است. همچنین خط روند نزولی با مقاومت نزدیک ۶۴۰۰ دلار در همان نمودار شکل گرفته است. بالاتر از این خط، مقاومت بعدی نزدیک ۶۵۰۰ دلار است.

تحلیل قیمت بیت کوین
Source /Bitcoin Price Analysis

بررسی نمودار قیمت

بررسی نمودار نشان می دهد بیت کوین به وضوح در ناحیه نزولی (خرسی) زیر ۶۵۵۰ دلار قرار دارد. سطح اعلام شده در حال حاضر نزدیک Fib سطح اصلاح ۵۰ درصد آخرین کاهش از قیمت بالای ۶۷۹۹ دلار به قیمت پایین ۶۲۷۹ دلار است. بنابراین، هر گونه پیشرفتی ممکن است در نزدیک ۶۵۰۰ تا ۶۵۵۰ دلار با مقاومت مواجه شود. در حالت نزولی، کاهش به کمتر از ۶۲۷۹ دلار ممکن است به تست ۶۲۰۰ دلار نیاز داشته باشد.

بررسی شاخصه های تکنیکال

  • MACD ساعتی: MACD برای BTC/USD در منطقه صعودی (گاوی) قرار گرفته است.
  • شاخص قدرت نسبی ساعتی (Relative Strength Index-RSI): RSI به سمت بالا سطح ۴۰ در حال حرکت است.
  • سطح حمایت اصلی: ۶۲۸۰ دلار آمریکا
  • سطح مقاومت اصلی: ۶۵۰۰ دلار آمریکا

بیشتر بخوانید: اقتصاددان ژاپنی: افزایش سریع قیمت بیت کوین (Bitcoin) در حال حاضر محتمل نیست

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود. داده های مربوط به بازار و ارز های رمزنگاری شده فقط برای اهداف آموزشی ارائه شده اند و نباید به عنوان مشاوره تجاری مورد استفاده قرار گیرند.

Source & image

https://coiniran.com/?p=22662
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x