ایستگاه خبر

مدیران ارشد سرمایه خواهان شفافیت قوانین بیت‌کوین هستند

جیم پائولسن (Jim Paulsen)، مدیر ارشد گروه سرمایه‌گذاری Leuthold در مصاحبه‌ی اخیرش به رویترز از عدم توانایی خود نسبت به سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین برای مشتریان خود پرده برداشت. با آنکه گروه بزرگ سرمایه‌گذاری Leuthold بر بیش از ۱ میلیارد دلار دارایی مدیریت دارد، اما محدودیت‌های نظارتی و قانونی مانع از مالکیت این شرکت بر انواع رمز ارزها شده است.

پائولسن در گفتگوی خود به رویترز اظهار داشت: « دلیل اصلی علاقه‌ی من به بیت‌کوین استقلال کامل آن و عدم هرگونه وابستگی‌اش به بازار سهام و دیگر دارایی‌ها است.»

در ادامه‌ی این گزارش آمده است که مدیران چندین شرکت سرمایه‌گذاری در ازای مالکیت بیت‌کوین، خواهان تصویب ETF های وابسته به رمز ارز هستند به نحوی که استانداردهای قانونی مورد نیاز سرمایه‌گذاری‌های سنتی را پوشش دهند.

طبق اظهارات رابرت جنکینز (Robert Jenkins)، رئیس تحقیقات جهانی در شرکت Refinitiv Lipper، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تا این لحظه تصمیمی مبنی بر استفاده‌ی مستقیم صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک از انواع رمز ارزها اتخاد نکرده است.

این گزارش در حالی انتشار یافته است که علاقه‌ی کارگزاران بورس وال استریت و مشتریان آنان به بیت‌کوین در حکم یک دارایی شبیه به طلا به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

در همین رابطه شرکت سرمایه‌گذاری-بانکداری BNY Mellon ماه گذشته از راه اندازی و شروع به کار یک شرکت خدمات حضانت رمزنگاری خبر داد و شرکت Goldman Sachs نیز یک پلتفرم معاملاتی رمز ارز برای مشتریان ایجاد نمود.

طبق گفته‌های جیمی لی (Jimmy Lee)، مدیر عامل موسسه‌ی Wealth Consulting Group، مشاوران سرمایه‌گذاری نسبت به محدودیت‌های موجود در رابطه با مدیریت رمز ارزهای مشتریان خود اظهار نگرانی نموده‌اند. در خاتمه‌ی این گزارش امده است با شرایط موجود بیشتر سرمایه‌گذاران به تنهایی نسبت به مدیریت دارایی رمزنگاری ‌شده‌ی خود اقدام نموده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=44341
دکمه بازگشت به بالا