بلاکچینکاربرد بلاکچین

بلاک چین و ایجاد تحولاتی عمیق در مبارزه با بیماری هولناک سرطان

بلاک چین چه نقشی در مبارزه با بیماری ترسناک سرطان می تواند ایفا کند؟ بلاک چین با ایجاد چه راه حل هایی در این زمینه تاثیر گذار خواهد بود؟

بلاک چین و درمان سرطان

در این مقاله به بررسی بلاک چین و سرطان و کاربرد ها و پتانسیل فناوری مذکور برای مبارزه با سرطان صحبت می شود. سرطان بیماری ترسناکی است که سالانه جان بسیاری را در سراسر جهان می گیرد و با وجود پیشرفت های عظیم بشری هنوز درمان قطعی برای آن پیدا نشده است. از دلایل این عدم موفقیت در یافتن درمان برای این بیماری مهلک می توان به این نکته اشاره کرد که بشر تمام امکانات و ظرفیت های خود را به کار نگرفته است.

فناوری هوش مصنوعی می تواند در این زمینه بسیار کمک نماید. هوش مصنوعی با کار بر روی مجموعه ای از داده های مختلف الگو ها را شناسایی کرده و در یادگیری و چگونگی ایجاد این الگو ها کمک می کند. امروزه به دلیل مسائل خصوصیِ بیمار و قوانینی که در این زمینه وجود دارد، هوش مصنوعی نتوانسته به چنین داده هایی دسترسی داشته باشد و به تحلیل و آنالیز در این زمینه بپردازد. بلاک چین در این زمینه بسیار مشکل گشا خواهد بود و با تامین امنیت بیماران، دسترسی به گستره وسیعی از داده های بین نژادی را فراهم می آورد.

بلاک چین و ایجاد تحولاتی عمیق در مبارزه با بیماری هولناک سرطان
blockchain-and-cancer

نقش بلاک چین در کمک به سرطان

blockchain با امنیت بالا و فراهم آوردن کلید های خصوصی که از هر کلید فیزیکی ایمن تر می باشند، در این زمینه کمک کرده و به بیماران اجازه می دهد که با رضایت خود، داده ها را در اختیار افراد مورد اعتماد قرار دهند. بلاک چین در داروسازی نیز می تواند انقلاب ایجاد کند و این امر نیز غیر مستقیم به نفع بیماران سرطانی خواهد بود چرا که بسیاری از این بیماران با مشکلات اقتصادی و کمبود دارو مواجه هستند.

بیشتر بخوانید: تکنولوژی بلاک چین چگونه کار می کند؟

متاسفانه امروزه blockchain در زیر سایه رمز ارز ها قرار گرفته و بسیاری تصورات نادرستی در مورد آن دارند و فکر می کنند که این فناوری تنها برای مقاصد مالی و سرمایه گذاری می تواند مورد استفاده قرار بگیرد؛ در حالی که فناوری مذکور در بسیاری از صنایع کاربرد دارد و می تواند بسیاری از آنها را دگرگون کند. در آینده مردم blockchain را بهتر درک خواهند کرد و قطعا بیشتر از آن خواهیم شنید.

نظر شما چیست؟ blockchain چه کمک هایی می تواند به درمان و پیشگیری از سرطان نماید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Invalid URL for PDF Viewer

توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده، مربوط به نویسنده می باشند و لزوما نباید آنها را به کوین ایران نسبت داد.https://coiniran.com/?p=25572
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x