ایستگاه خبر

شرکت Bitwise به دنبال راه‌اندازی یک ETF بیت کوین مبتنی بر قیمت لحظه‌ای

راه‌اندازی اولین ETF بیت کوین در ایالات متحده با هیجان گسترده کاربران و رکوردشکنی همراه شد. همچنین تعدادی از شرکت‌های مدیریت دارایی با برنامه‌های کاربردی خود برای یک ETF با پشتوانه معاملات آتی بیت‌کوین، با درجات مختلفی از خلاقیت، برای دریافت مجوز به SEC هجوم آوردند.

با این حال، چیزی که بیشتر علاقه مندان در تمام مدت منتظر آن بوده اند، یک ETF مبتنی بر بیت کوین است که قیمت این رمز ارز را در زمان واقعی ردیابی می‌کند.

بر اساس اعلامیه توییترBitwise CIO، مت هوگان، در همبستگی با این درخواست، Bitwise Asset Management درخواست خود را برای صندوق معامله آتی مبادله مبتنی بر بیت‌کوین (BTC) پس گرفته است، در حالی که همچنان نسبت به نیاز به ایجاد یک ETF بیت‌کوین علاقه‌مند است.

هوگان ضمن اشاره به اینکه تعهد شرکت به راه اندازی یک محصول ETF که مستقیماً قیمت بیت کوین را ردیابی می کند همچنان ثابت است، گفت:

در نهایت، آنچه بسیاری از سرمایه گذاران می خواهند، یک ETF بیت کوین است. ما فکر می کنیم که این امکان پذیر است. بنابراین Bitwise به دنبال‌کردن این هدف ادامه خواهد داد و ما به دنبال راه‌های دیگری برای کمک به سرمایه‌گذاران برای دسترسی به فرصت‌های باورنکردنی در دنیای رمز ارز خواهیم بود.

در توییتر، هوگان به راه طولانی که منجر به تصویب اولین ETF بیت‌کوین در ماه گذشته شد، که در ابتدا در سال ۲۰۱۳ توسط دوقلوهای Winklevoss پیشنهاد شده بود، اشاره کرد. حتی از آنجایی که ETF یک «گام بزرگ» بود، شرکت هوگان در نهایت به دلایل مختلف از راه اندازی یک ETF اسپات حمایت می کن و نه یک ETF مبتنی بر قیمت آینده بیت‌کوین.

او به تحلیل Bitwise اشاره کرد تا نشان دهد که بیت کوین Contango، که در آن قیمت آتی بالاتر از قیمت نقدی است، می‌تواند «قبل از ترکیب شدن، ۵ تا ۱۰ درصد در سال برای سرمایه‌گذاران هزینه داشته باشد». وی در ادامه افزود:

علاوه بر این، ETF های آتی بیت کوین در حال حاضر تمام ظرفیت موجود در علاقه‌مندان به خریدهای آتی را جذب کرده است. این علاقه‌مندی با گذشت زمان کاهش می یابد، اما در حال حاضر، هزینه دیگری اضافه شده است. نتیجه؟ هزینه‌ها علاوه بر هزینه‌ها، به علاوه پیچیدگی اضافه.

با این وجود، این مدیر اجرایی خاطرنشان کرد که هیچ یک از اینها به معنای بد بودن ETF های مبتنی بر معاملات آتی نیست و ETF استراتژی بیت کوین ProShares و ETF استراتژی بیت کوین Valkyrie را به دلیل متفکر بودن تحسین کرد و افزود:

اما ما معتقدیم که بیشتر سرمایه‌گذاران بلندمدت با قرار گرفتن در معرض ETF اسپات بهتر خواهند بود، و امروزه، گزینه‌های زیادی برای دریافت قیمت اسپات وجود دارد، از جمله صندوق‌های شرکت خودمان.

صرافی الکترونیکی اوراق بهادار NYSE Arca برای ETF بیت‌کوین در تاریخ ۱۴ اکتبر ثبت نام کرده بود، که قیمت‌های «واقعی» بیت‌کوین را بر خلاف قیمت‌های موجود در بازار آتی بررسی می‌کرد.

 

پیشنهاد مطالعه: Bitcoin ETF چیست؟ تاثیر ETF بر قیمت بیت کوین

 

Source

https://coiniran.com/?p=48271
دکمه بازگشت به بالا