ایستگاه خبر

صرافی BitMEX نیز کربن‌خنثی خواهد شد!

بر اساس یک بیانیه‌ی رسمی، گام‌های اولیه‌ی برای کربن‌خنثی کردن تراکنش‌های بیت‌کوین از سوی صرافی رمز ارز BitMEX برداشته شده است. این بیانیه‌ی اظهار داشت که حداقل ۰.۰۰۲۶ دلار از هر ۱ دلار کارمزد بلاک‌چین را برای دستیابی به این هدف اختصاص خواهد داد. کربن‌خنثی شدن راهکاری زیست محیطی برای جبران آسیب‌های ناشی از تولید پسماند‌های کربن از طریق درختکاری یا استفاده از منابع تجدیدپذیر انرژی است.

این صرافی گفت: «فضای رمز ارز به‌تازگی شاهد انتقادات تند و بی‌شماری در خصوص آسیب‌های زیست محیطی و مصرف انرژی خود بوده است. درحالی که ما راهکار قطعی این مساله را در اختیار نداریم اما خود را برای اتخاذ گام‌های مثبت و سازنده در این زمینه مسئول می‌دانیم.»

BitMEX با استناد به گفته‌ی Sam Sammanman-Fried، مدیر عامل صرافی  FTX  و Alameda Research، در خصوص تخمین میزان تولید گاز کربن مدعی شد: «کپی-پِیست کردن رویکرد مثبت این صرافی (FTX) برای حل این مشکل کار شجاعانه‌ای است و ما از انجام آن شرمسار نیستیم. با آنکه کربن‌خنثی شدن تنها پاسخ موجود به نگرانی‌های زیست محیطی رمز ارزها نیست اما سکوی پرتاب امیدوارکننده‌ای است.»

صرافی BitMEX نیز کربن‌خنثی خواهد شد!

پسماندِ کربنِ بیت‌کوین

طبق تحقیقاتی که در دانشگاه معتبر کمبریج صورت گرفته است، تنها ۳۹ درصد از شبکه‌ی بیت‌کوین با منابع تجدید‌پذیر انرژی کار می‌کنند. استخراج بیت‌کوین توسط منابع تجدیدناپذیر تولید کننده‌ی کربن است، این میزان کربن تقریبا معادل سوزاندن بیش از ۳۰۰۰۰ تن ذغال‌سنگ، مصرف برق ۹ میلیون خانه در سال یا سوخت لازم برای طی مسافت ۱۳۸ میلیارد مایل با یک خودرو است. برای روشنی این ارقام بهتر است بدانیم فاصله‌ی دورترین نقطه‌ی سیاره‌ی پولوتون از زمین تنها ۴.۶ میلیارد مایل است!

چندی پیش خواندیم که نیروگاه و مرکز استخراج کریپتوی Greenidge Generation با شروع ماه ژوئن فعالیت خود را به‌طور کربن‌خنثی ادامه خواهد داد. این رویکرد نقطه‌ی عطف مهمی در ایجاد یک بیت‌کوین سبز و حامی محیط زیست است.

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=45737
دکمه بازگشت به بالا