ایستگاه خبر

شرکت استخراج Greenidge Generation تا ماه آینده کربن‌خنثی خواهد شد

شرکت استخراج بیت‌کوین Greenfield Generation واقع در شمال شهر نیویورک، در یک بیانیه‌ی مطبوعاتی اعلام کرد تا ماه آینده کاملا کربن‌خنثی خواهد شد. طبق آنچه در این بیانیه آمده است شرکت Greenidge قصد دارد تا از پورتفولیوی پروژه‌های کاهنده‌ی گازهای گلخانه‌ای آمریکا، دستگاه‌های تعدیل‌کننده‌ی کربن خریداری نماید.

تمام پروژه‌های موجود در این فهرست توسط یکی از سه شرکت ثبت‌کننده‌ی تعدیل کربن بررسی و تضمین شده‌اند تا از صحت عملکرد آنها برای کاهش گازهای گلخانه‌ای اطمینان حاصل گردد.

شرکت هلدینگ Greenidge Generation مالک تاسیسات استخراج بیت‌کوین و نیروگاه برق شمال شهر نیویورک است. نیورگاه ۱۰۶ مگاواتی گاز طبیعی این شرکت به Greenidge علاوه بر استخراج بیت‌کوین و کمک به پویایی و کاهش کارمزد شبکه‌ی آن، برق مصرفی خانه‌ها و مشاغل ناحیه‌ی Finger Lakes را نیز تامین می‌نماید.

Jeffrey Kirt، مدیرعامل هولدینگ Greenidge Generation، در یک نشست خبری اظهار داشت: «قدرت استخراج بیت‌کوین شرکت ما در میان برترین‌های این حوزه بوده که کاملا با تامین برق مصرفی منطقه سازگاری دارد. اقدام جسورانه‌ی ما برای اتخاذ یک راهکار کربن‌خنثی برای استخراج رمز ارز بار دیگر Greenidge را به پیشگام و حافظ محیط‌ زیست تبدیل کرده است.»

وی هدف شرکت Greenidge را از این اقدام حفظ پویایی شبکه‌ی بیت‌کوین همزمان با خنثی‌سازی کربن تولید شده درپی فرآیند استخراج عنوان نمود. این شرکت از دیگر حاضرین این حوزه درخواست نمود تا برای حذف گازهای گلخانه‌ای هم‌اکنون به این پروژه ملحق گردند.

شرکت استخراج Greenidge Generation تا ماه آینده کربن‌خنثی خواهد شد

بیت‌کوین سبز یا کربن‌خنثی

در ماه‌های اخیر شاهد تصمیمات گسترده‌ای در زمینه‌ی مصرف انرژی بیت‌کوین بوده‌ایم. در آغاز این هفته شرکت Ninepoint اعلام کرد برای کربن‌خنثی نمودن فعالیت‌های ETF بیت‌کوین خود، هزینه‌های مدیریتی‌اش را صرف حفاظت از جنگل‌ها خواهد کرد. بلاک‌چین Argo نیز دیروز گفت که برای پیشبرد چشم‌انداز استخراج بیت‌کوین سبز خود دو پایگاه داده مبتنی بر انرژی آب خریداری نموده است.

چهارشنبه‌ی گذشته نیز درپی هشدارهای محیط زیستی، ایلان ماسک با انتشار توئیتی از توقف پذیرش بیت‌کوین به‌عنوان گزینه‌ی پرداخت در شرکت تسلا خبر داد.

پیشنهاد مطالعه: ده روش ساده برای کسب درآمد از رمز ارزها

Source

https://coiniran.com/?p=45656
دکمه بازگشت به بالا