ایستگاه خبر

نهنگ مرموز آسیایی بیت کوین های خود را به صرافی Huobi منتقل کرد!

فرد یا نهادی آسیایی، مالک تعداد زیادی بیت کوین است. این نهنگ اخیرا بخشی از دارایی خود را به صرافی Huobi منتقل کرده. این انتقال باعث ایجاد نگرانی شده است.

به گزارش کوین ایران و به نقل از خبرگزاری CCN، نهنگی مرموز که با نام Asian Whale شناخته می شود، در نیمه اول سال ۲۰۱۸ توانسته بیش از ۹۴ هزار بیت کوین را جمع آوری کند. اخیرا این نهنگ شروع به انتقال موجودی بیت کوین خود به صرافی هایی کرده است که منشاء تهیه ی این بیت کوین ها بودند. انتقال فوق باعث به وجود آمدن ترس از فروش این تعداد بیت کوین در بین معامله گران شده است.

نهنگ بیت کوین دارایی های خود را به صرافی هیوبی منتقل کرد
bitcoin-whale-transfer-funds-to-huobi / src: ccn.co

در دنیای رمزارز ها نهنگ (Whale) به کسی گفته می شود که مقدار قابل توجهی از رمزارز ها را در اختیار دارد. همچنین هنگامی که یک نهنگ سعی کند با موجودی خود، باعث رقم خوردن و به وجود آوردن بازار نزولی شود، عبارت BearWhale مورد استفاده قرار می گیرد. در اکتبر ۲۰۱۴ یک نهنگ اقدام به فروش ۳۰ هزار بیت کوین در قیمت ۳۰۰ دلار کرد. انتظار می رفت با افت قیمت شدید مواجه شویم اما در کمال ناباوری خریداران این دیوار قیمتی را شکستند و قیمت بیت کوین را به ۳۷۵ دلار رساندند. این اتفاق ماندگار شد و معامله گران آن را با عبارت BearWhale به یاد می آورند.

بیشتر بخوانید: “چگونگی تعیین جهت حرکت بازار توسط نهنگ ها

جزئیات آدرس نهنگ آسیایی (Asian Whale)

داده های مربوط به بلاکچین بیت کوین نشان می دهد که این آدرس در بازه ی ۲۵ مارس  تا ۲۷ می  بیش از ۹۳۹۴۷ بیت کوین را در خود نگه داری می کرده و مدتی ارزشی بیش از ۷۰۰ میلیون دلار داشته است.

بعد از آن تاریخ، مالک آدرس اشاره شده ۸ هزار بیت کوین خود را در قالب دو تراکنش ۴۰۰۰ تایی مستقیما به صرافیِ Huobi انتقال داده است. در همان زمان، ۴۰۰۰ بیت کوین به آدرسی دیگر ارسال شده است. در حالی که مقصد عمده این تراکنش ها صرافی Huobi می باشد اما مقادیر زیادی به آدرس های دیگر نیز فرستاده شده است.

حتی پس از این برداشت ها حساب مذکور از لحاظ ارزش دارایی ها با ارزش تخمینی ۶۵۰ میلیون دلار، در رده ی ششم حساب های مربوط به بیت کوین می باشد. (Richest Bitcoin Addresses)

آدرس های با ارزش بیت کوین
Richest-Bitcoin-Addresses / src: BitInfoChart

بیشتر بخوانید: تاسیس صندوق سرمایه گذاری بورس (ETF) صرافی Huobi

با ارزش ترین حساب های بیت کوین (Bitcoin)

اما سوال اینجاست که مالک این آدرس چه کسی است؟ پاسخ به این سوال کار آسانی نیست چرا که این آدرس مشابه آدرس های با ارزشِ دیگر نمی باشد. بیشتر حساب های با موجودی بالا متعلق به صرافی های رمزارز است. پنج آدرس برتر به ترتیب مربوط به صرافی های Bitfinex، Binance، Bittrex، Huobi و Bitstamp هستند.

کلید های خصوصی (Private Keys) این حساب ها که به هنگام انجام تراکنش مورد استفاده قرار می گیرند، در Cold Wallet ها نگه داری می شوند. Cold Wallet یا Cold Storage  ها روشی جهت نگه داری رمزارز ها می باشد. در این شیوه هدف اصلی ایجاد امنیت و اطمینان است. راه های زیادی برای پیاده سازی این شیوه وجود دارد که ساده ترین آن ذخیره کردن رمزارز ها بر روی کامپیوتری که به اینترنت متصل نیست می باشد. هم چنین کیف پول های سخت افزاری و کاغذی از انواع دیگر این شیوه به حساب می آیند. این امنیت باعث می شود دسترسی و انتقال رمزارز ها دشوار تر شود.

ویژگی های این آدرس بیت کوین نتایج جالبی را در پی دارد

اکثر آدرس های با ارزش بالا، از نوع P2SH هستند. این آدرس ها که با عدد ۳ شروع می شوند، بیان گر چند امضایی بودن (Multi-Signature) آن آدرس هستند. برای انجام تراکنش و به جهت تایید آن در کیف پول های چند امضایی، به چندین کلید نیاز است.

آدرس مجهول ما بخشی از آدرس های Cold Wallet یک شرکت جدید است. به نظر می رسد که شرکت مذکور به چندین صرافی نیز خدمات ارائه می کند. همچنین از ورودی های این کیف پول متوجه می شویم که مقادیر موجود، از چندین صرافی که با یکدیگر ارتباطی ندارند، ارسال شده اند. به دلیل اینکه آدرس فوق با عدد ۱ شروع می شود، یک آدرس چند امضایی نیست.

مطابق داده های WalletExplorer، مبداء بخش قابل توجهی از موجودی فعلی، صرافی سنگاپوریِ Huobi و شرکت چینیِ HaoBTC که خدمات مربوط به کیف پول ها را ارائه می دهد، هستند. با توجه به این اطلاعات، به نظر می رسد مالک آدرس اشاره شده فردی آسیایی باشد یا حداقل از خدمات یک کارگزار آسیایی استفاده می کند.

اطلاعات مربوط به نهنگ آسیایی
china-bitcoin-whale / src: BABI Finance

نگرانی از فروش تعداد زیادی بیت کوین همچنان باقی است

با این حال به نظر می رسد اکثر این وجوه از معاملات مربوط به عمده فروشان که در سیستم های بدون قرارداد (Over-the-Counter) اتفاق می افتد، به دست آمده است. این مطلب را خبرگزاریِ BABI Finance که در کشور چین مستقر می باشد، منتشر کرده است. خریداران و فروشندگانی که معاملاتی با حجم های بالا انجام می دهند، معمولا از بستر های OTC (مخفف عبارت Over-the-Counter) استفاده می کنند. این اقدام باعث می شود که معاملات ثبت نگردند، لذا تاثیر به سزایی بر بازار های جهانیِ مرتبط نخواهند داشت. نوسانات بازار اغلب در واکنش به سفارشات خرید و فروش بزرگ به وجود می آیند.

BABI به نقل از یک منبع ناشناس که درگیر معاملات OTC می باشد، می گوید این کیف پول متعلق به یک کارگزار در دبی است که به نمایندگی از یک خریدار ناشناس ( و یا شاید نهادی ناشناس) عمل می کند. خبرگزاری CCN نمی تواند صحت این خبر را تایید کند.

به هر حال مطلبی که اهمیت دارد این است که یک نهنگ اقدام به جا به جایی موجودی خود و انتقال آن به یک صرافی را کرده است. مالک این آدرس هر کسی که هست، در حال آماده شدن برای فروش بیت کوین های خود می باشد یا شاید این فروش هم اکنون شروع شده است!

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله استفاده شده اند متعلق به نویسنده بوده و لزوما مربوط به کوین ایران نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

مطالب مرتبط:

دردسر های اضافه شدن بیش از حد توکن (Token) به صرافی های رمزارز

نشانه هایی از حرکت صعودی در نمودار بیت کوین

https://coiniran.com/?p=21770
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x