آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

تحلیل قیمت بیت کوین و بیت کوین کش : آرامش نسبی بازار رمزارز ها

بازار بیت کوین و رمزارز ها پس از هفته ای پر تلاطم، به آرامش نسبی رسیده است. با تحلیل قیمت بیت کوین ، بیت کوین کش و معرفی رمزارز های برتر، همراه ما باشید.

بازار رمزارز ها از تلاطم غرق کننده ای که هفته پیش اتفاق افتاد، به آرامی در ساحل پهلو گرفت. بیشتر رمزارز ها ۲۴ ساعت گذشته را با ۱ تا ۳ درصد افت قیمت رقم زده و برخی هم همچنان در سرخی نزول به سر می برند؛ البته برخی نیز با درصدی جزئی، سبزی کمرنگی به خود دارند. در زمان نگارش این مطلب، قیمت بیت کوین کش (BCH) در محدوده ی ۸۵۰ دلار به ازای هر واحد، شناور است. در همین حین ارزش هر واحد بیت کوین (BTC) قدری بالای ۶۵۰۰ دلار پیچ و تاب می خورد. طی این مطلب می خواهیم قدری به تحلیل قیمت بیت کوین و نیز بیت کوین کش بپردازیم. با کوین ایران همراه شوید.

اطلاعیه SEC نسیمی دوباره به بادبان بازار رمزارز ها وزانید و قیمت ها را تکان داد

به گزارش کوین ایران و به نقل از پایگاه خبری Bitcoin.com، بعد از یکشنبه خونین هفته گذشته، بازار رمزارز ها بازگشتی جزئی را رقم زده است، البته نه چندان قابل توجه. تمام بازار ها، تا پیش از اعلام SEC (کمیسیون بورس و اوراق بهادار) بر این مبنی که به رمزارز هایی که غیر متمرکز هستند اوراق بهادار اطلاق نمی شود، به شدت نزولی بودند. پس از اینکه ریاست دپارتمان مالی SEC، آقای William Hinman، این بیانیه را ارائه نمود، بازار دارایی های دیجیتال رشدی اندک را به خود دید که مانع از نزول بیشتر ارزش آن شد، دست کم برای مدتی کوتاه. ارزش بازار فعلیِ تمامیتِ بیش از ۱۶۰۰ رمزارز موجود، در حدود ۲۸۰ میلیارد دلار امریکا بوده و حجم کلی مبادلات روزانه ارز های دیجیتال ۱۰.۸ میلیارد دلار براورد شده است.

بیشتر بخوانید:

هشدار کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا به سرمایه گذاران

روند بازار و قیمت بیت کوین کش (BCH)

بازار بیت کوین کش ماندگاری خود را در محدوده قیمت ۸۴۰ تا ۸۵۵ دلار حفظ نموده و میزان ۳۰۳ میلیون دلار از حجم مبادلات روزانه را به خود اختصاص داده است. درست مانند پیش از سقوط قیمت در هفته گذشته، نمودار حجم مبادلات کاملا مسطح به نظر رسیده و طی روز گذشته از جوش و خروش فعالیت بازار کاسته شده است. صرافی های برتری که امروز بیشترین تبادل بیت کوین کش در آن ها جریان دارد شامل Okex، Exx، Hitbtc و Bitz می شوند.

روند بازار و قیمت بیت کوین کش (BCH)

بیشتر بدانید:

CoinMarketCap وب سایت جامع رهگیری ارزش کریپتوکارنسی ها به روز رسانی شد

امروز بیت کوین (BTC) بیشترین جفت مبادلاتی را برای انشعاب خود، بیت کوین کش با نرخ ۴۸.۸ درصد از کل معاملات را تشکیل داده است. و در ادامه دلار تدر (USDT) با ۲۸.۸ درصد، دلار ایالات متحده (USD) با ۱۳ درصد، WON کره جنوبی (KRW) با ۴ درصد و اتریوم (ETH) با ۲ درصد باقی سهام داران تبادل BCH بودند. در زمان نگارش این مطلب، هر واحد بیت کوین کش معادل ۰.۱۳۰۹ BTC بوده و پنجمین رتبه حجم مبادلات را از آن خود دارد.

تحلیل قیمت بیت کوین کش (نشانگر های تکنیکال BCH/USD)

تحلیل نمودار های روزانه و ۴ ساعته قیمت بیت کوین کش در صرافی Bitfinex، مقاومت های سر راه در بازار گاوی را برای بیت کوین کش نشان می دهد، که صعود بازار مستلزم عبور از آن هاست. دو “میانگین حرکتی ساده” (SMA) در نمودار ۴ ساعته BCH/USD نشان می دهد خط روند میانگین کوتاه مدت ۱۰۰ تایی (SMA) بالای بلند مدت ۲۰۰ تایی قرار دارد.

تحلیل قیمت بیت کوین کش (نشانگر های تکنیکال BCH/USD)

بیشتر بخوانید: روش های سود آور در شرایط رکود بازار رمزارز

این دو SMA اخیرا تقاطعی با یکدیگر را تجربه نموده اند که بیانگر احتمال صعودی قریب الوقوع است. هم اسیلاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) با عدد ۵۴ و هم MACd نشان دهنده تثبیتی عمیق در جایگاه فعلی همراه با قدری عدم قطعیت هستند. با نگاهی به لیست سفارشات می توان دریافت گاو های بیت کوین کش مقاومتی سنگین برای عبور از خط ۸۷۰ دلار و سنگین تر در محدوده بین ۹۰۰ تا ۹۵۰ دلار را پیش رو خواهند داشت. اما طی روز های گذشته پایه هایی محکم در مسیر نزولی ایجاد شده که احتمالا خرس های این رمزارز را در خندق های ۸۲۵ و ۷۷۵ متوقف خواهد نمود.

تحلیل قیمت بیت کوین کش (نشانگر های تکنیکال BCH/USD)

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

چنان که در بالا هم اشاره شد، قیمت بیت کوین در بیشتر مبادلات امروز (زمان نگارش)، قدری بالاتر از محدوده ۶۵۰۰ دلار شناور بود. حجم مبادلات BTC در ۲۴ ساعت گذشته به حدود ۳.۱ میلیارد دلار، و کل سرمایه بازار سردمدار رمزارز ها به رقم ۱۱۱ میلیارد دلار رسید. پنج صرافی برتر بر اساس حجم مبادلات بیت کوین در ۱۶ ژوئن، Bitfinex، Coinbase، Bitstamp، Kraken و Neraex بودند. ین ژاپن امروز با در اختیار داشتن بیش از ۷۱ درصد سهم، حاکم مبادلات BTC بود. الباقی سهام مبادلات به دلار تدر (USDT) با ۱۴.۳ درصد، دلار ایالات متحده (USD) با ۹.۱ درصد، WON کره جنوبی (KRW) با ۱.۶ درصد و یورو (EUR) با ۱.۳ درصد اختصاص یافت. هم اکنون بیت کوین ۳۹.۹ درصد از سهم بازار کل رمزارز ها را در اختیار دارد.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

تحلیل تکنیکال نمودار قیمت بیت کوین (BTC/USD)

نمودار های روزانه و ۴ ساعته قیمت بیت کوین در صرافی های GDAX و Bitstamp برای جفت BTC/USD نیز نشانه هایی از پایداری قیمت را به تصویر می کشند. در این نمودار ها می توانیم ببینیم که دو SMA یکدیگر را قطع کرده و SMA100 قدری بالاتر از خط روند SMA200 قرار گرفته است. این تحلیل نشان دهنده حداقل مقاومت در مسیر صعودی است، اما درست مانند نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین کش BCH/USD، شکاف بین دو خط روند بسیار باریک بوده و مسیر این دو خط به راحتی می تواند تقاطعی معکوس را مجددا باعث گردد.

تحلیل تکنیکال نمودار قیمت بیت کوین (BTC/USD)

بیشتر بدانید:

ربات های معامله گر یا به اصطلاح “تریدر” به چه صورتی عمل می کنند؟

سطح RSI بیت کوین نیز، قدری پائین تر از BCH عدد ۵۲ را نشان می دهد و MACd نیز ظاهری برای سر پائین شدن سریع را به خود گرفته است. خط مقاومت فعلی در زمان نگارش، برای گاو های BTC بین ۶۶۵۰ و ۶۷۷۵ (۲۰ و ۵۰ MA) به نظر می رسد. از سوی دیگر، مقاومت خرس ها بین ۶۴۰۰ و ۶۲۰۰ دیده می شود که پایه های بسیار قدرتمند محدوده خرید، فراتر از این محدوده قرار دارند. اگر شرایط قیمت را به زیر خط ۶ هزار دلار هدایت نمایند، احتمالا ماندگاری ای بسیار بلند مدت را در محدوده ۵ هزار دلار شاهد خواهیم بود. با این حال، می توان انتظار پالس صعودی قدرتمندی در این نقطه قوت و منطقه فرضی را داشت.

تحلیل تکنیکال نمودار قیمت بیت کوین (BTC/USD)

رتبه های اول بازار رمزارز ها

روز شنبه مورخ ۱۶ ژوئن، دومین بازار رمزارز ارزشمند متعلق به اتریوم (ETH) است که با رشد ۱.۷ درصدی هر واحد از آن حدود ۵۰۰ دلار ارزش دارد. ارزش اتریوم طی ۷ روز گذشته حدود ۱۴ درصد نزول نموده است. XRP ریپل هم به همین ترتیب، افت ۰.۴ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته و ۱۸ درصدی در طول هفته گذشته را تجربه نموده است. هر واحد توکن XRP نیز ۵۳ سنت مبادله می شود. پنجمین رتبه نیز متعلق به EOS است که رشد ۰.۱۲ درصدی روزانه و افت ۲۳ درصدی هفتگی را همراه داشته است. توکن EOS با ارزشی معادل ۱۰.۶۷ دلار به ازای هر واحد، رتبه چهارم حجم مبادلات روزانه را از آن خود نموده است.

رتبه های اول بازار رمزارز ها

مطلب مرتبط:

Ripple : ارز این شرکت XRP است و نباید این توکن ریپل خوانده شود

رای نهایی: شک به قدرت پا برجاست

تحلیل قیمت بیت کوین با در نظر گرفتن نمودار ها، و اما مهم تر از آن حجم بسیار پائین مبادلات، همچنان ادامه بازار خرسی را نوید می دهد. اخبار SEC قدری مثبت نگری به هفته بسیار غم انگیزی که به جان بازار افتاد، افزود. تریدر ها ترجیح می دهند تا پیدایش نشانه هایی از بازار گاوی، فعلا شکاک بمانند. خبر خوش اینکه دوباره حمایتی دیگر بازار را نجات داد، اما بیان اینکه این نجات ما را تا کجا خواهد برد، بسیار سخت است.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & image

https://coiniran.com/?p=21996
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x