ایستگاه خبر

بیت‌کوین موجود در صرافی‌ها به کمترین مقدار سه‌ سال گذشته‌ی خود رسید!

اطلاعات منتشر شده از سوی پلتفرم تحلیلی معتبر Glassnode گویای آن است که بیت‌کوین موجود در صرافی‌ها به کمترین مقدار سه‌ سال گذشته‌ی خود رسیده است. درمقایسه با نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۱ که میزان بیت‌کوین‌های موجود در صرافی‌ها ۲.۴۷ میلیون عدد بود، هم‌اکنون با پایان ماه اکتبر این رقم ۲.۴۶ است که خبر از وجود یک روند گاوی در بازار می‌هد.

بیت‌کوین موجود در صرافی‌ها به کمترین مقدار سه‌ سال گذشته‌ی خود رسید!

ازنظر تاریخی حجم ذخایر بیت‌کوین همواره در بازارهای صعودی کم بوده است. حجم مبادلات بیت‌کوین در صرافی‌ها در دوره‌ی فروش معمولا بالا است، زیرا سرمایه‌گذاران بیت‌کوین‌های خود را برای فروش در صرافی‌ها لیست می‌کنند.

رکورد تاریخی سطح پایین صرافی‌ها به دسامبر ۲۰۱۸ برمی‌گردد، در آن سال بازار پیش از ورود یک روند بزرگ گاوی و اوج قیمت تاریخی با رکود بالایی مواجه شد. صرافی Kraken معتقد است که هولدرهای بلندمدت درحال خرید بیت‌کوین هستند و احتمال این وجود دارد که به‌زودی شاهد رشد بسیار بالای قیمت این رمز ارز باشیم.

سناریویی مشابه نیز برای اتریوم درحال شکل‌گیری است. موجودی اتریوم در صرافی‌ها به کمترین میزان خود، یعنی ۱۴.۴ میلیون واحد، در دو سال اخیر رسیده است که نشانه‌ی مطلوبی برای بازار تلقی می‌گردد.

چشم‌انداز بیت‌کوین در سه ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۲۱

نمودارها، مدل‌ها و تئوری‌های متعددی تاکنون قیمت بالایی برای بیت‌کوین در پایان سال ۲۰۲۱ پیش‌بینی نموده‌اند. شاید معروف‌ترین آنها مدل انباشت-بر-جریان PlanB باشد که ارزش بیت‌کوین را در بدترین حالت ۱۳۵ هزار دلار تا پایان امسال پیش‌بینی کرده است. علی‌رغم آنکه قیمت این رمز ارز درحال حاضر ۱۳۵ هزار دلار نیست، اما با سطح قیمت تاریخی جدید ۶۲ هزار دلاری دست‌یابی به چنین رقمی چندان دور از تصور نیست.

تحلیل‌گران دیگری همچون Tim Draper که بیشتر دیدگاهی بلندمدت را برای بیت‌کوین درنظر دارند، قیمت آن را تا سال ۲۰۲۳ معادل با ۲۵۰ هزار دلار تخمین زده‌اند. باآنکه بازار نوسان بالایی دارد و با کوچکترین تغییری به‌شدت متلاطم می‌گردد، اما پیوسته حرکتی صعودی داشته است.

پیشنهاد مطالعه: شوک عرضه بیت کوین و سطح پایین فعالیت در شبکه – تحلیل آن‌چین

Source

https://coiniran.com/?p=48136
دکمه بازگشت به بالا