ایستگاه خبر

ریزش ۸ هزار دلاری بیت‌کوین

داده‌های منتشر شده از سوی شرکت آماری-تحلیلی Messari نشان می‌دهند که بیت‌کوین، بزرگترین رمز ارز بازار، طی تنها ۱۵ دقیقه از ۶۰،۰۰۰ دلار به ۵۲،۱۴۸ دلار ریزش قیمت داشته و موجب نقدینگی ۴ میلیارد دلاری بازار مشتقات شده است. با اینکه دلیل این ریزش بزرگ همچنان ناشناخته است، اما برخی شایعات علت آن را تصمیم خزانه‌داری آمریکا برای توقیف سه موسسه‌ی مالی به جرم استفاده از رمز ارزها جهت پولشویی عنوان نموده‌اند. خبرگزاری CoinDesk گفته است امکان تایید اقدامات دولتی صورت گرفته در این خصوص درحال حاضر وجود ندارد.

در هنگام نگارش این خبر قیمت بیت‌کوین، با ۱۲ درصد کاهش در ۲۴ ساعت، حدود ۵۵ هزار دلار اعلام شده است، بزرگترین آلتکوین بازار یعنی اتریوم نیز با کاهش ۱۳ درصدی قیمت همراه بوده است.

ریزش 8 هزار دلاری بیت‌کوین

ریزش دسته‌جمعی

آلت‌کوین‌های دیگر بازار نیز از سناریوی مشابهی پیروی نموده‌اند، به‌طوری که ریپل، پولکادات، لایت‌کوین و بیت‌کوین کش بین ۱۷ تا ۲۳ درصد ریزش قیمت داشته‌اند. دوج‌کوین اوضاع مساعدتری داشته و با کاهش ۶ درصدی قیمت مواجه شده است.

پس از آنکه صرافی Coinbase پشتیبانی خود را از رمز ارزهای پرداختی اعلام نمود، قیمت ریپل و دوج‌کوین در روند صعودی شدیدی قرار گرفت و توانست اوج قیمت تاریخی تازه‌ای را تجربه نماید. با نزدیک شدن عرضه‌ی عمومی سهام صرافی Coinbase در بورس نزدک، روند گاوی بیت‌کوین برفراز ۶۰ هزار دلار ادامه‌ یافت و در ۱۴ آوریل توانست اوج قیمت ۶۴۸۰۱ دلای را از خود برجای بگذارد.

اما با شروع این هفته قیمت بیت‌کوین در یک شیب نزولی قرار گرفت و تنها در یک ساعت بیش از ۱۰ درصد ریزش داشت و از ۵۸ هزار دلار به ۵۲ هزار دلار رسید. این ریزش، نقدینگی ۴.۳ میلیارد دلاری را برای موقعیت‌های خرید (long) بازار درپی داشته است.

پیشنهاد مطالعه: بهترین کیف پول‌های بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=45186
دکمه بازگشت به بالا