ایستگاه خبر

فعالیت‌های بیت کوین در چین به‌طور کامل ممنوع نشده است

طبق گفته یک سازمان پیشرو در پکن، بیت کوین توسط دولت چین کاملاً ممنوع نشده است و موقعیت متفاوت از چیزی‌ست که تصور می‌شود. کمیسیون حقوقی پکن گفت فعالیت‌های مربوط به بیت کوین علی رغم قوانین محدودکننده چین ممنوع نیست، زیرا ارز دیجیتال در این کشور، در واقع یک کالا به حساب می‌آید.

این کمسیون در گزارشی، با روشن کردن موضع حقوقی، انواع اصلی فعالیت‌هایی را که موجب نقض قانون می‌شود، بیان کرد: این گزارش از صرافی‌های ارز دیجیتال و پلتفرم‌های معاملاتی که ارز دیجیتال در ازای فیات رد و بدل می‌شود، و همچنین موارد دیگری که از ارز دیجیتال برای پرداخت استفاده می شود، نام برد.

«به طور خلاصه ، دولت فعالیت‌های بیت کوین را به عنوان کالایی مجازی ممنوع نمی‌کند، به جز فعالیت‌هایی که در آنها بیت کوین به‌عنوان پول رایج شناخته شود.»

|| بیشتر بخوانید:‌ آیا ارزهای دیجیتالی برای واحدهای پولی مستقل و بانک های مرکزی یک تهدید محسوب می شوند؟ ||

اصول عمومی قانون مدنی مفاد خاصی در مورد مالکیت و دلالت‌های ضمنی دارایی‌های مجازی وضع نمی‌کند، فقط تصریح می‌کند که حفظ از دارایی‌های مجازی باید مشروط به قانون باشد.  از آنجا که این کشور در حال حاضر هیچ قانونی برای بیت کوین ندارد، نمی‌توان آن را به عنوان یک کالای مجازی به حساب آورد. علاوه بر این، به دلیل اینکه بیت کوین پول رایج قانونی نیست، نمی‌تواند در معاملات غیرقانونی نیز دخیل باشد.

معاملات ممنوع شامل مواردی است که بیت کوین به عنوان پول استفاده می‌شود. اگر بیت کوین به عنوان پول رسمی فعالیت خود را انجام ندهد، معامله‌ای نیست که توسط دولت ممنوع باشد. به عنوان مثال، در اختلاف قرارداد انتقال سهام که توسط دادگاه بین‌المللی شنژن تصمیم گرفته شد، دو طرف درباره اعاده بیت کوین توافق کردند. بیت کوین فقط به عنوان یک دارایی عمومی مورد استفاده قرار گرفته است. بنابراین، معامله مقررات ملی را نقض نکرده و معتبر است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40458
دکمه بازگشت به بالا