ایستگاه خبر

تلاشی جدید برای رساندن شبکه lightning بیت کوین به همه مرورگر ها

آیا تلاش های جدید برای رساندن lightning بیت کوین به همه مرورگر ها محقق خواهد شد؟ چه موانعی بر سر راه قرار دارد؟

تلاشی جدید برای رساندن شبکه lightning بیت کوین به همه مرورگر ها

شبکه Lightning بیت کوین به عنوان شیوه ای معرفی شده است که سبب می شود با ارزش ترین رمز ارز جهان، یک شیوه پرداخت موثرتر را تجربه کند. این شبکه مانع نسبتا بزرگی در پیش دارد که پر ریسک و چالش آفرین است. این کار چندین سال است که در جریان است و هدف آن آسان تر کردن پرداخت های آنلاین می باشد. 

در واقع هدف شبکه Lightning این است که با فراهم آوردن گستره ای از شیوه های پرداختی در مرورگر ها، انتخاب های بیشتری را به کاربران بدهد. مرورگر های مشهوری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و Microsoft Edge در این میان هستند. پیاده سازی شبکه Lightning  بیت کوین قدمی به سوی در دسترس قرار دادن هر چه بیشتر بیت کوین است.

کنسرسیوم شبکه گسترده جهانی (W3C) مدتی است که به رمز ارز ها علاقه مند شده است، ولی مشکل این گروه دسترسی به توسعه دهندگان و هواداران بیت کوین و دیگر رمز ارز هاست تا با همکاری با آنها در زمینه پرداخت های اینترنتی کار کنند. با این حال گروه مذکور تنها به تعداد کمی از این توسعه دهندگان دسترسی پیدا کرده و با مشاوره و رایزنی با آنها مشخص شده که ظاهرا رمز ارز ها با API سازگار هستند (کار API مرورگر، توسط این گروه در حال انجام است).

Christian Decker که یکی از توسعه دهندگان برجسته lightning  است به گروه مذکور پیوسته و ابراز کرده است که بیت کوین و شبکه lightning بیت کوین را نیز باید در دستور کار گروه قرار داد. او معتقد است که این کار به توسعه بیشتر بیت کوین و شناساندن هر چه بیشتر آن به تجار و بیزنس ها کمک خواهد کرد. 

تلاشی جدید برای رساندن شبکه lightning بیت کوین به همه مرورگر ها
bitcoin-lightning

یک استراتژی غیر فعال

عملی کردن این کار ها نیاز به زمان دارد. Decker بیان کرده که در درجه اول باید به اصطلاح یک آی دی روش پرداخت برای بیت کوین و lightning تعیین شود تا بتوانند به عنوان بخشی از API عملکرد داشته باشند. Decker در این مورد عجله ای ندارد و بنا به گفته های او، توسعه دهندگان lightning رویکرد غیر فعالی را اتخاذ کرده و نظاره گر پیشرفت هایی خواهند بود که داخل گروه مذکور در جریان است. آنها می خواهند اطمینان حاصل کنند که lightning سازگار باقی خواهد ماند.

کار کلیه اعضای این گروه داوطلبانه است و Decker و دیگران می توانند برای مدتی نظاره گر باشند و در صورت بروز عدم سازگاری، به چاره اندیشی بپردازند. همه اعضای این گروه از طرفداران کریپتو نیستند و قطعا تعدادی از آنها می خواهند که شیوه های پرداختی خودشان موفق شود و رقبا را کنار بزنند.

در این گروه ۱۷۲ شرکت کننده وجود دارد و Decker تنها نماینده lightning است. اگرچه lightning بیت کوین به نظر سازگار می رسد اما هنوز هم این قضیه به مرورگر ها و تجار وابسته است و باید دانست که آنها چقدر از آن پشتیبانی خواهند کرد. Ian Jaccobs مسئول گروه W3C ابراز کرده که این ساختار در جستجوی فعال سازی شیوه های پرداختی نوین در فضای اینترنت می باشد و در این میان روش های پرداختی بلاک چینی را نیز نباید نادیده گرفت.

آمادگی برای تبدیل به کد

تغییر استاندارد های W3C به کد، یک اقدام کلیدی دیگر برای ورود lightning به مرورگر ها است. تعدادی از مرورگر ها مانند گوگل کروم API را به اجرا گذاشته اند اما تعدادی دیگر مانند فایرفاکس هنوز در حال آزمایش آن هستند. با این وجود، رمز ارز و lightning تا کنون از جانب گروه به عنوان بخشی از مشخصات فنی شناخته نشده است.

ممکن است دلیل این امر تا حدودی این باشد که کارهای گروه هنوز در حال جریان است و به مراحل انتهایی نرسیده است. یک نگرانی که در حال حاضر مطرح است این است که lightning پدیده بسیار جدیدی بوده و هنوز در مرحله آزمایش است. این پدیده هنوز به امنیت لازم دست نیافته و افرادی که برای ارسال پول با استفاده از lightning اقدام می کنند، ممکن است پول خود را از دست بدهند. بنابراین lightning بیت کوین برای کاربران قضیه پیچیده تری از کارت های اعتباری است و نیاز به تامل بیشتری دارد. 

بیشتر بخوانید: مشکلات کاربران، فراتر از تبلیغات شبکه لایتنینگ (Lightning Network)

نظر شما چیست؟ آیا lightning پیاده سازی می شود؟ این اقدام تا چه اندازه به گسترش بیت کوین در میان تجار و کسب و کار ها کمک خواهد کرد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده، مربوط به نویسنده می باشند و لزوما نباید آنها را به کوین ایران نسبت داد.Source

https://coiniran.com/?p=25352
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x