ایستگاه خبر

انفجار ۶۰ هزار دلاری بیت‌کوین

پس از آنکه بیت‌کوین چندین هفته به مقاوت سرسخت ۶۰ هزار دلاری خود برخورد کرد، سرانجام توانست از مرز آن عبور نماید. این انفجار بر قیمت سایر آلتکوین‌ها نیز موثر بود، به‌گونه‌ای که اتریوم و بایننس کوین، به ترتیب با ۲۲۰۰ و ۴۸۵ دلار، اوج قیمت تاریخی جدیدی را ثبت نمودند.

بیت‌کوین بر فراز ۶۰ هزار دلار

از میانه‌ی ماه مارس بیت‌کوین نتوانست سد مقاومتی ۶۱۸۰۰ دلاری خود را پشت‌سر بگذارد. قیمت این رمز ارز برای چند هفته با افت قابل ملاحظه‌ای همراه شد و حتی بیم لمس سطوح زیر ۵۰ هزار دلار نیز برای آن می‌رفت. تلاش پیوسته‌ی بیت‌کوین برای کسب جایگاه ۶۰ هزار دلاری شکست خورده و نتیجه‌ای معکوس داشت. اما این روند در ۲۴ ساعت گذشته با تحولاتی همراه بوده است. بیت‌کوین توانست تنها در چند ساعت پس از یک جهش قیمت ۳۰۰۰ دلاری، سطح ۶۱۲۰۰ دلار را لمس نماید.

این انفجار قیمت بر حجم کل بازار آن نیز بی‌اثر نبوده و درحال حاضر ارزشی بالاتر از ۱.۱ تریلیون دلار را برای آن به ارمغان آورده است. همچنین تسلط این رمز ارز بر کل بازار ثابت بوده و حدود ۵۵ درصد است.

انفجار 60 هزار دلاری بیت‌کوین

اوج قیمت تاریخی جدید برای اتریوم و بایننس کوین

با‌توجه به عملکرد نسبتا مثبت آلتکوین‌ها در چند روز گذشته، طبیعی است که انفجار قیمت بیت‌کوین تاثیر چشمگیری بر بازار آنها داشته باشد. بنابراین اتریوم با افزایش ۴.۵ درصدی خود در ۲۴ ساعت گذشته پیشتاز این گروه است. دومین رمز ارز برتر کل بازار با عبور از اوج قیمت پیشین خود رکورد جدید ۲۲۰۰ دلاری‌ای از خود ثبت نموده است.

بایننس کوین، که بهترین عمکلرد را بین همتایان خود طی چند هفته‌ی گذشته داشت و در یک جهش گاوی قیمتش دوبرابر شد، طی ۲۴ ساعت پیش با یک صعود ۱۴ درصدی مواجه شده و سطح ۴۸۵ دلار را به‌عنوان اوج قیمت جدیدش ثبت کرد. ناگفته نماند ارزش این توکن در شش روز گذشته معادل ۳۱۰ دلار بود.

در انتها ذکر این نکته ضروری است که درپی این انفجار قیمت، ارزش کل بازار رمز ارز پس از افزایش ۲۰۰ میلیارد دلاری در دو روز گذشته، به رکورد جدید ۲.۱ تریلیون دلاری رسیده است.

پیشنهاد مطالعه: بهترین کیف پول‌های بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=45005
دکمه بازگشت به بالا