ایستگاه خبر

احتمال نقد شدن و تصاحب دارایی‌های رمز ارز مطالبه‌نشده توسط چند ایالت آمریکا

اگر شما هم یک کیف‌پول یا حساب قدیمی بیت‌کوین یا دوج‌کوین دارید ولی مدت زیادی است به آن سرنزده‌اید، شاید با خواندن این خبر غافلگیر شوید. با محبوبیت رمز ارزها در سراسر دنیا، ۹ ایالت در آمریکا با وضع قوانین جدیدی، مالکیت دارایی‌های غیرفعال و مطالبه‌نشده را در اختیار گرفته و چند ایالت دیگر نیز از شرکت‌های مالی خواستار ارائه‌ی گزارش‌های مرتب درخصوص دارایی‌های دیجیتال بدون مالک شده‌اند.

به بیان ساده‌تر در پاییز امسال و با ارائه‌ی گزارش دارایی‌های مطالبه‌نشده از سوی بانک‌ها، شرکت‌های بیمه، خرده فروشان و آژانس‌های دولتی؛ حساب قدیمی رمز ارز شما نیز ممکن است نقد شده و به مالکیت اموال دولتی یکی از این ایالت‌ها درآید.

احتمال اجرای این طرح موجب پیدایش نگرانی‌های فراوانی شده است. شاید بتوان کمترین تاثیر آن را عدم دسترسی مالک کیف‌پول به سود آتی دارایی‌های دیجیتال خویش دانست.

چشم‌انداز وسیع‌تر و جزئیات این طرح

Kristine Butterbaugh، مدیر ارشد شرکت مالیاتی Sovos، متعقد است تصویب و اجرای این طرح به مشکلات مالی بسیار عظیمی دامن می‌زند.

وی افزود:

«تعدای از مشتری‌های ما مایل به نقد شدن دارایی‌ موجود در حساب‌های دیجیتال خود نیستند، زیرا این امر تاثیر مخربی بر کل بازار خواهد داشت. این بخش از حوزه‌ی مالی میلیون‌ها آدرس کیف‌پول در سراسر آمریکا را شامل می‌گردد.

حساب‌های مالی و دارایی‌هایی که به‌مدت سه تا پنج سال هیچ‌گونه فعالیتی نداشته و غیرفعال باشند، به‌عنوان دارایی‌ مطالبه‌نشده شناخته شده و مشمول این قانون خواهند شد.

فرض کنیم شما در بهار سال امسال رفتار قیمتی دوج‌کوین را بررسی کرده و تصمیم گرفته‌اید با سرمایه‌گذاری در آن سود مطلوبی در سال‌ آینده داشته باشید. اما وقتی در سال آینده کیف‌پول خود را بررسی کنید، متوجه خواهید شد که دارایی‌های شما (که ممکن است شامل سود بالایی نیز بوده‌اند) توسط دولت نقد و مصادره شده است. احتمالا بسیار خشمگین خواهید بود.

این اتفاق درپی عدم پاسخ‌گویی شما به هشدارهای داده شده درخصوص این طرح و یا فقدان هرگونه فعالیت مالی در حساب مذکور، رخ داده است. هنگامی که حساب‌های رمز ارز به‌عنوان مطالبه‌نشده شناخته شوند، تمام دارایی آنها به صندوق اموال عمومی دولتی انتقال خواهند یافت.

آسیب‌ها و راهکارهای پیش‌رو

از آنجا که این طرح نوعی منبع درآمد محسوب می‌گردد، ایالت‌های متعددی در آمریکا از آن استقبال نموده‌اند. درحالی که استفاده از این دارایی‌ها مصداق بدهکاری دولت به مردم را دارد و مالکان حقیقی آنها سرانجام می‌توانند کنترل سرمایه‌ی خود را به‌دست آورند، اما تا آن زمان دولت از این پول برای مصارف عمومی خود استفاده خواهد نمود.

درحال حاضر شرکت‌ها در مخمصه‌ی عجیبی قرار گرفته‌اند. آنها یا مجبور به پیروی از قوانین وضع شده درخصوص گزارش دارایی‌های مطالبه‌نشده هستند یا مشمول نقد شدن و مصادره‌ی دارایی‌های دیجیتال خود خواهند شد. اشخاص و شرکت‌های مالی خواهان شفافیت بیشتری در این خصوص هستند. به گفته‌ی Butterbaugh دو شهر واشنگتن و نیویورک درحال طراحی یک راهکار مفید در این زمینه‌اند.

وی در خاتمه‌ی سخنانش به شرکت‌ها و نهادهایی که در حوزه‌ی رمز ارزها فعالیت‌ می‌کنند، توصیه کرد تا  دارندگان حساب‌های غیرفعال خود را از این موضوع مطلع سازند.

پیشنهاد مطالعه: بیت‌کوین و نظریه پولی مدرن

Source

https://coiniran.com/?p=46680
دکمه بازگشت به بالا