ایستگاه خبر

شهر بیت کوین السالوادور در دامنه یک آتشفشان فعال

به گزارش روز دوشنبه وال استریت ژورنال، السالوادور، اولین کشور در جهان که بیت کوین را به ارز رسمی تبدیل کرد، اعلام کرد که قصد دارد در سال ۲۰۲۲ یک میلیارد دلار اوراق قرضه با پشتوانه بیت کوین صادر کند. این کشور اوراق قرضه ۱۰ ساله جدید را با مشارکت شرکت زیرساخت دارایی‌های دیجیتال کانادایی Blockstream و با استفاده از فناوری بلاکچین صادر خواهد کرد. رئیس جمهور نایب بوکله در آخر هفته گفت که بخشی از پول اوراق قرضه صرف ساخت «شهر بیت کوین» در دامنه یک آتشفشان فعال می‌شود.

Bukele، نیروی محرکه شرط‌بندی بزرگ السالوادور بر روی ارزهای دیجیتال، گفت که بیت کوین سیتی در کنار اقیانوس درآمد خود را از مالیات بر ارزش افزوده به دست می‌آورد و این شهر هیچ مالیات بر درآمد، دارایی یا عایدی سرمایه نخواهد داشت. بوکله، شنبه شب به زبان انگلیسی در جمع علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال در کنفرانس بیت کوین و بلاکچین آمریکای لاتین در السالوادور گفت: «در اینجا سرمایه‌گذاری کنید و تمام پولی را که می‌خواهید به دست آورید.»

قرار دادن شهر در پایه آتشفشان کونچاگوا یک تصمیم آگاهانه بود. بوکله گفت که این شهر همچنین بدون آلودگی خواهد بود زیرا قدرت خود را—به ویژه برای استخراج بیت کوین—از فعالیت‌های آتشفشانی دریافت می‌کند. به گزارش آسوشیتدپرس، دولت در حال حاضر یک برنامه آزمایشی استخراج بیت کوین با استفاده از نیروی زمین گرمایی از آتشفشان Tecapa دارد. Late Show روز دوشنبه به شوخی گفت که این مکان همچنین می‌تواند دامی برای تبلیغ‌کنندگان آزاردهنده ارزهای دیجیتال باشد.

با این حال، برنامه‌های بوکله برای یک رمز ارزها جدی است—او گفت که ساخت و ساز ۶۰ روز پس از تأمین مالی آغاز می‌شود. به گزارش ژورنال، جدای از خطر آتشفشانی، «برنامه افزایش بدهی مرتبط با بیت کوین خطرات قابل توجهی را برای یک اقتصاد ۲۶ میلیارد دلاری که به شدت بدهکار است و با هزینه‌های وام بالایی مواجه است، به همراه دارد».

السالوادور در مراحل پایانی مذاکرات برای برنامه کمک مالی ۱.۳ میلیارد دلاری از صندوق بین‌المللی پول در اوایل سال جاری بود، تا اینکه حزب ایده‌های جدید بوکله از کنترل جدید خود بر کنگره برای جایگزینی دادستان کل و قضات دادگاه قانون اساسی در ماه مه استفاده کرد. حزب کنترل کامل دولت را دارد. تحلیلگران می‌گویند اوراق قرضه بیت کوین مکانیزمی است که بوکله برای جایگزینی کمک‌های صندوق بین‌المللی پول در حال آزمایش آن است. ایالات متحده همچنین اعلام کرد که در واکنش به تحکیم قدرت بوکله، کمک‌های خارجی خود را به سازمان های غیردولتی در السالوادور منتقل می‌کند.

 

پیشنهاد مطالعه: ماکسیمالیسم بیت کوین چیست؟ (Bitcoin Maximalism)

 

Source

https://coiniran.com/?p=48462
دکمه بازگشت به بالا