ایستگاه خبر

اسکاراموچی: بیت‌کوین پتانسیل تبدیل شدن به ارز ذخیره‌ی جهانی را دارد!

آنتونی اسکاراموچی، کارشناس مالی آمریکایی، معتقد است که بیت‌کوین یک کلاس پولی استاندارد است که پتانسیل تبدیل شدن به ارز ذخیره‌ی جهانی را دارد. وی نوسانات شدید دارایی‌های دیجیتال را با نوپا بودن پذیرش و کاربرد این صنعت مرتبط دانست.

بیت‌کوین شبکه‌‌ی پولی موثری است

اسکاراموچی، بنیان‌گذار و مدیر موسسه‌ی سرمایه‌گذاری SkyBridge Capital، در مصاحبه‌ی اخیرش دیدگاه خویش را درباره‌ی ویژگی‌های بیت‌کوین و پتانسیل‌های آتی آن مطرح نمود.

این مدیر عالی‌رتبه با پرداختن به موضوع نوسانات بیت‌کوین مدعی شد که چنین وضعیتی برای یک کلاس دارایی جدید امری نرمال تلقی شده و آن را با روزهای اولیه‌ی آمازون مقایسه نمود. مدیرعامل SkyBridge با بیان اینکه شرکت وی یکی از پیشگامان تجارت الکترونیک است، اظهار داشت بیت‌کوین نیز در همین مسیر درحال حرکت است. وی افزود:

«بی‌ثباتی بیت‌کوین به‌دلیل نوپا بودن آن است. شیب نوسان قیمت شرکت بزرگ آمازون در ۲۴ سال گذشته نیز از وضعیتی مشابه برخوردار بوده است. با‌ این‌حال اگر شما در هنگام عرضه‌ی عمومی سهام آمازون ۱۰ هزار دلار در آن سرمایه‌گذاری می‌کردید، اکنون ثروتی معادل ۲۱ میلیون دلار دراختیار داشتید.»

اسکاراموچی همچنین افزود که بیت‌کوین تنها یک واحد پولی دیجیتال نبوده و یک شبکه‌ی مالی موثر و استاندارد است. وی برترین ویژگی این رمز ارز را غیرمتمرکز بودن آن توصیف نمود:

«بیت‌کوین دارای ویژگی تمرکززدایی است و هنگامی که ابزارهای مالی در کنترل مستقیم مردم باشند کارآمدتر خواهند بود.»

بدون تحقیقات تصمیم نگیرید

اسکاراموچی تنها حامی بیت‌کوین نبوده و به برتری‌های موجود در سایر دارایی‌های دیجیتال نظیر اتریوم نیز اشاره داشت. وی از همگان خواست تا به آگاهی خود نسبت به صنعت رمزنگاری بیافزایند، زیرا لازم است برای بدبینی خود به این حوزه دلیلی منطقی داشته باشند. او خاطرنشان کرد:

«دلیل مخالفت خود را با بیت‌کوین شناسایی کنید، دشمنی بی‌دلیل و کورکورانه قابل قبول نیست.»

اسکاراموچی به افراد توصیه نمود که بیش از ۵ درصد از پس‌انداز خود را در رمز ارزها سرمایه‌گذاری نکنند. زیرا درصورتی که بازار در شیب گاوی قرار گیرد سود مطلوبی نصیب آنها شده، اما اگر روند خرسی بر بازار غلبه کند ضرر ناچیزی به آنها وارد می‌گردند.

پیشنهاد مطالعه: رویکرد عملی برای پیروزی در جنگ نوسان های رمز ارز ها چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=47561
دکمه بازگشت به بالا