ایستگاه خبر

نویسنده مدل انباشت به جریان : بیت کوین هرگز اینقدر ضعیف نبوده است

تحلیلگر باتجربه PlanB (@100trillionUSD)، که به دلیل مدل‌‌های شناخته‌شده انباشت به جریان قیمت بیت کوین معروف است، توضیح می‌دهد که چرا این سکه در حال حاضر به طرز وحشتناکی بیش از حد فروخته می‌شود.

شاخص قدرت نسبی (RSI) ماهانه بیت کوین در پایین‌ترین حد تاریخ

دیروز، 10 نوامبر 2022، PlanB در توییتر پویایی شاخص قدرت نسبی (RSI) را برای بازه زمانی یک ماهه به اشتراک گذاشت.

به گفته وی، RSI یک‌ماهه برای جفت BTC/USD در نوامبر به 40.5 کاهش یافت.

بیت کوین هرگز ضعیف‌تر از این نبوده است.

PlanB (@100trillionUSD) November 10, 2022–

این اندیکاتور که توسط J. Welles Wilder Jr. در دهه 1970 توسعه یافت، برای نشان دادن روند تغییرات اخیر قیمت دارایی‌ها استفاده می‌شود. این شاخص به تحلیلگران امکان می‌دهد بررسی کنند که آیا یک دارایی بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروخته شده است.

در بازارهای سهام، زمانی که RSI به زیر 30 می‌رسد، دارایی بیش از حد فروخته می‌شود. با این حال، برای چنین بازه زمانی بزرگی، سطح 40.5/100 برای گاوها نیز بسیار دردناک است. RSI یک‌ماهه‌ بیت کوین در کل تاریخ اولین ارز دیجیتال هرگز اینقدر پایین نبوده است.

چارلز ادواردز، تحلیلگر باتجربه ادعا کرد که بر اساس «مدل ارزش انرژی» وی نیز بیت کوین (BTC) بیش از حد فروخته می‌شود و با بیش از 50 درصد کمتر از قیمت واقعی‌اش دست به دست می‌شود.

همچنین، PlanB متوجه شد که سقوط اخیر قیمت بیت‌کوین (BTC) به 16000 دلار، «کاپیتولاسیون دوم» است که پایین‌ترین چرخه نزولی را نشان می‌دهد. اولین مورد به فروپاشی لونا / ترا در اوایل ماه مه مرتبط بود. برای او، این الگو دقیقاً مانند چرخه 2015 به نظر م‌ رسد که دارای کف دوگانه مرتبط با هک صرافی Bitstamp و فعال شدن هاردفورک XT بیت کوین است.

PlanB مطمئن نیست که روند صعودی بیت کوین (BTC) آغاز شده است. مدل انباشت به جریان بیت کوین در این چرخه شکسته شد: طبق این مدل، پیش‌بینی می‌شد که BTC در سال 2022 شش رقمی شود.

 

پیشنهاد مطالعه: رخداد تسلیم بازار (Market Capitulation) در ارزهای دیجیتال چیست؟

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا