ایستگاه خبر

زنجیره های جانبی (sidechains) پای ICO ها را به بیت کوین می کشاند

آیا ICO ها به بلاک چین بیت کوین خواهند آمد؟ تا چه حد بیت کوین می تواند مانند اتریوم در این زمینه موفق عمل کند؟

زنجیره های جانبی (sidechains) در حال آوردن ICO ها به بیت کوین

تا انتهای امسال یک ICO بر روی بیت کوین راه اندازی خواهد شد! بله درست شنیدید بر روی بیت کوین. در حالی که انجام چنین کار هایی قبلا بر روی بلاک چین اتریوم امکان پذیر بود اما بیت کوین هم حالا دارد به چنین قابلیتی مجهز می شود. اگر چه اولین ایده ICO در سال ۲۰۱۳ بر روی بلاک چین بیت کوین آغاز شد ولی بعد ها این قبیل امور به سمت بلاک چین اتریوم رفت که قابلیت ها و امکانات بیشتری داشت.

این پروژه هنوز در حال آزمایش است و تنها تعداد کمی از پروژه های رمز ارز در حال حاضر به دنبال توسعه قرارداد های هوشمند بر روی زنجیره های جانبی RSK هستند. به گفته برخی کارشناسان بیت کوین به زودی پروژه های بلاک چینی بیشتری را جذب می کند و می تواند در آینده به عملکردی مشابه اتریوم دست یابد.

Scott Yoon مدیر عامل Temco معتقد است که بیت کوین پتانسیل این را دارد که کارکردی بیش از یک رمز ارز پرداختی داشته باشد. او در گفتگو با Coindesk گفت: “RSK بر اکوسیستم قرارداد های هوشمند تسلط خواهد یافت و برای بیت کوین دوره جدیدی مانند اتریوم آغاز خواهد شد.”

زنجیره های جانبی (sidechains) پای ICO ها را به بیت کوین می کشاند
bitcoin-and-icos

توکن Temco

توکن Temco برای مقاصد مختلفی به کار خواهد رفت. علاقه اصلی این استارت آپ این است که برای تشکیلات اقتصادی کوچک و بزرگ، توانایی پیگیری محصولات را از طریق زنجیره عرضه فراهم کند. بسیاری از هواداران بلاک چین معتقدند که این فناوری یک روش غیر قابل تغییر و مقرون به صرفه را برای ذخیره داده های زنجیره عرضه فراهم می آورد.

در مورد Temco، این توکن توسط فروشندگان و مصرف کنندگان برای چیز هایی مانند پرداخت، انبارش داده ها و آبونه شدن، برای ابزار های هوشمند تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. قرار است به مصرف کنندگان امتیازاتی داده شود که بعدها قابل تبدیل به توکن Temco باشد.

این معماری بلاک چینی ابزار مهمی است و بینشی بهتر، سیستم عملکردی بهتر و برنامه ریزی مناسب تر را به ارمغان می آورد. فروش عمومی این توکن که برای خرید آن، هم از بیت کوین و هم از اتریوم می توان استفاده کرد، برای همه سرمایه گذاران جهان به جز چین و ایالات متحده در دسترس خواهد بود.

یک تحول مهم

تمام این جزئیات که در مورد ICO قریب الوقوع Temco بیان شد، اگر بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می شد جای تعجب نداشت و امری عادی می بود. در این مورد هم مانند ICO های اتریوم، سرمایه ای به صورت سریع اما از طریق کانالی قانون گذاری نشده جمع آوری می شود. تفاوت از منظر افرادی مانند Yoon در این است که دیگر بلاک چین ها نمی توانند مانند بلاک چین بیت کوین، به فراهم آوردن محصولات واقعی که مورد پذیرش عموم قرار گیرد، اقدام کنند.

بیشتر بخوانید: چرا سرمایه گذاری در حیطه ICO ها می تواند یک ایده خوب باشد؟

هنوز این پروژه در ابتدای راه است

در حال حاضر، زنجیره های جانبی RSK هنوز در حال توسعه است. نسخه آزمایشی این پلتفرم در ژانویه راه اندازی شد و فعلا فقط برای گروهی از توسعه دهندگان، شرکای تجاری و استخراج کنندگان بیت کوین قابل دسترس است. RSK در ماه می اعلام کرد که در حال اعمال آپگرید های زیادی برای مقابله با مشکل مقیاس پذیری است که مشکل بسیاری از بلاک چین ها نیز هست.

Yoon خوشبین است که قرارداد های هوشمند همراه با بلاک چین بیت کوین بسیار موثر عمل کنند و می گوید: “دلیل اینکه ما Temco را راه اندازی کردیم این بود که می خواستیم ببینیم که چگونه یک فناوری بلاک چینی در جهان واقعی پیاده می شود و تغییری برای بهتر شدن را در جامعه پدید می آورد.”

نظر شما چیست؟ تا چند درصد احتمال موفقیت این پروژه را می دهید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.توجه: دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه داده شده، مربوط به نویسنده می باشد و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شود.Source

https://coiniran.com/?p=24826
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x