ایستگاه خبر

پذیرش بیت‌کوین در السالوادور بسیار کمتر از حد انتظار بوده است!

طبق نظرسنجی جدیدی که ازسوی اتاق بازرگانی السالوادور انجام گرفته است اغلب شرکت‌های این کشور از پذیرش بیت‌کوین در امورمالی خود استقبال نکرده‌اند. این گزارش برعدم موفقیت تلاش دولت این کشور برای قانونی کردن و تشویق مردم به‌استفاده از این رمز ارز اشاره دارد.

نتایج این نظرسنجی حاکی از آن است که از ماه سپتامبر، که این دارای دیجیتال به‌عنوان پول قانونی معرفی شد، تاکنون تنها ۱۴ درصد از شهروندان السالوادور به‌پذیرش بیت‌کوین روی آورده‌اند. همچنین بیشتر پاسخ‌دهندگان هیچ‌گونه تاثیری از این رویکرد بر کسب‌وکار خود ندیده‌اند.

شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی مشاغل کوچک، شرکت‌های بزرگ و نهادهای تجاری عظیمی بودند که به‌ترتیب ۷۱، ۱۶ و ۱۳ درصد کل جامعه‌آماری را تشکیل داده‌اند.

نجیب ابوکیله، رئیس جمهور السالوادور، علی‌رغم این نتایج ناامیدکننده همچنان رویکرد گاوی خود را دربرابر بیت‌کوین حفظ کرده است، به‌طوری که تعداد بیت‌کوین‌های السالوادور درحال حاضر بالغ بر ۱۸۰۰ واحد BTC است.

صدور اوراق قرضه‌ی مبتنی بر بیت‌کوین در السالوادور دچار مشکل شده است

Alejandro Zelaya، وزیر دارایی السالوادور، در مصاحبه‌ی اخیر خود اظهار داشت که طرح ایجاد یک شهر بیت‌کوین توسط اوراق قرضه‌ی ۱ میلیارد دلاری با مشکلاتی روبه‌رو شده است. وی شرایط فعلی کشور اوکراین را یکی از دلایل این امر بیان کرد.

طرح اولیه‌ی این اوراق قرضه نخستین بار در نوامبر ۲۰۲۱ مطرح شد، براساس این طرح نیمی از درآمد حاصله از فروش این اوراق به توسعه‌ی زیرساخت‌های ژئوترمال (گرمای حاصله از آتشفشان‌ها) استخراج بیت‌کوین و باقیمانده‌ی آن به‌خرید بیت‌کوین اختصاص خواهد یافت. مسئولیت صدور این اوراق قرضه برعهده‌ی شرکت دولتی La Geo بوده و معامله‌ی آنها در صرافی Bitfinex امکان‌پذیر خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه: معرفی صرافی ارزپایا؛ بررسی نقاط ضعف و قوت Arzpaya

Source

https://coiniran.com/?p=50311
دکمه بازگشت به بالا