ایستگاه خبر

نود های Bitcoin ABC نسبت به Bitcoin SV ششصد درصد بیشتر است

حمایت صرافی ها و استخر ها، تعداد گره ها، نرخ هش و سخت افزار های استخراج را برای Bitcoin ABC و Bitcoin SV برای ارزیابی بهتر، مقایسه می کنیم.

به گزارش کوین ایران طبق گفته Coin.Dance که یک ارائه کننده ی معتبر داده های شبکه بیت کوین است، نود های Bitcoin ABC حدود ۶۰۰٪ از نود های (Bitcoin SV (Satoshi Vision بیشترند.

بیت کوین کش ABC پشتیبانی سه صرافی بزرگ Bitpay، Binance و Coinbase را دارد. در مقابل، بیت کوین کش SV از حمایت بزرگ ترین استخر استخراج بیت کوین کش یعنی Coingeek برخوردار است.

نود های Bitcoin ABC نسبت به Bitcoin SV ششصد درصد بیشتر است
bitcoin abc 600 nodes bitcoin sv/ Source

استخراج کنندگان می توانند هر رمز ارزی را که سخت افزارشان به آنها اجازه می دهد استخراج کنند و اعضای یک استخر استخراج داوطلبانه وارد می شوند و گاهی حضور کوتاهی دارند. در زمان نوشتن این مقاله Bitcoin ABC با ارزش ۴۱۴ دلار در لیست صرافی Poloniex بطور قابل توجهی بالاتر از Bitcoin SV به ارزش ۱۱۳ دلار و BCH بود. این در شرایطی است که هنوز واقعا معامله ای انجام نمی شود و معامله گران بسیار محتاطانه عمل می کنند.

نود های Bitcoin ABC نسبت به Bitcoin SV ششصد درصد بیشتر است
bitcoin abc 600 nodes bitcoin sv/ Source

تعداد گره ها (Node) همه چیز نیست

راه اندازی یک گره در شبکه بیت کوین نسبتا ارزان است. در حالی که از لحاظ تئوری در دراز مدت راه اندازی یک گره در بیت کوین کش گران تر است؛ چرا که اکثر قریب به اتفاق بلوک های بیت کوین کش به مراتب کمتر از حد مجاز ۳۲ مگابایتی هستند و سخت افزار بزرگ تری نیاز دارند.

بیشتر بخوانید: احتمال منجر شدن هارد فورک (hard fork) بیت کوین کش به یک انشعاب

لازم به ذکر است که که انشعاب Bitcoin SV سایز بلوک ها را به ۱۲۸ مگابایت افزایش می دهد. در این حالت، چند صد دلار پول برای راه اندازی یک گره نیاز است. به همین خاطر تعداد گره نمی تواند معیار مناسبی برای ارزیابی باشد؛ در اقتصاد مبتنی بر اثبات کار، نرخ هش محاسبه می شود ولی ما واقعا نمی دانیم هش کجاست تا زمانی که یک انشعاب سخت رخ دهد. مهم این است که در زمان نگارش این مقاله، Coingeek و SVPool بلوک های بیشتری استخراج کنند.

نود های Bitcoin ABC نسبت به Bitcoin SV ششصد درصد بیشتر است
bitcoin abc 600 nodes bitcoin sv/ Source

هش نیز همه چیز نیست. ممکن است تمام هش جهان برای توکنی مصرف شود که بطور گسترده توسط بازرگانان و صرافی ها پذیرفته نشده و در این صورت هش هدر می رود. این بدان معناست که وضعیت بازار برای Bitcoin SV بسیار به وضعیت استخراج وابسته است. استخراج کنندگان بیت کوین کش در CoinGeck طولانی مدت به استخراج کوینی با ارزش یک سوم Bitcoin ABC نمی پردازند، مگر اینکه ارزش BCH ها ناگهان ۱۰۰ درصد رشد کند.

بیشتر بخوانید: Wu مدیر Bitmain: تلاش جامعه بیت کوین کش برای از دور خارج کردن CSW

سخت افزار استخراج

یکی از مواردی که گاها در انشعاب های بیت کوین SHA256 نادیده گرفته می شود این حقیقت است که مقدار عمده ای از سخت افزار های قدیمی بیت کوین موجود در جهان، سخت افزار هایی هستند که برای زنجیره بیت کوین مدرن ناکارآمد هستند. برای رقابت در این شبکه، به ویژه زمانی که سخت افزار های جدید وارد میدان می شوند، استخراج کنندگان باید سخت افزار قدیمی خود را خالی کنند. این فرصتی است برای زنجیره های با نرخ هش کمتر، مانند زنجیره های انشعاب پیشرو و بطور کلی بیت کوین کش.

چیزی که تا کنون به آن اشاره نکرده ایم این است که بیت کوین Unlimited که قوانین هر دو انشعاب را در خود داشته و به شدت از وضعیت فعلی بیت کوین کش حمایت می کند، حدود ۸۰۰ گره دارد.توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source

https://coiniran.com/?p=25774
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x