ایستگاه خبر

احتمال منجر شدن هارد فورک (hard fork) بیت کوین کش به یک انشعاب

آیا هارد فورک (hard fork) پیش روی بیت کوین کش به یک انشعاب جدید منجر خواهد شد؟ تا چه حد احتمال انشعاب وجود دارد؟

بیت کوین کش اعلام جنگ می کند: چرا انشعاب سخت (hard fork) پیش رو می تواند به معنی شکافی دیگر باشد؟

همچنان که بیت کوین کش به سمت هارد فورک بعدیش می رود، به نظر می رسد که Craig Wright به هیچ وجه قصد سازش ندارد. این فرد جنجال آفرین که بدون داشتند شواهد زیاد ادعا می کند که خالق مستعار بیت کوین یعنی ساتوشی ناکاموتو خود اوست، برای مدت ها یکی از افراد برجسته جامعه بیت کوین کش بوده است.

در حالی که جامعه بیت کوین کش (BCH) از ابتدا او را با آغوش باز پذیرفت اما اینک او در میانه جنگی بر سر آینده BCH است. در حالی که این رمز ارز تا کنون چندین انشعاب سخت را تجربه کرده اما هارد فورک ۱۵ نوامبر مورد توافق همه اعضای جامعه بیت کوین کش نیست. این بحث ها بر سر ارتقا هایی که باید مشمول تغییر کد می شد، شروع شد و به نظر می رسد که BCH را به دو رمز ارز بیت کوین کش ABC و بیت کوین کش SV که مورد حمایتCraig  است، تبدیل کند.

احتمال منجر شدن هارد فورک (hard fork) بیت کوین کش به یک انشعاب
bitcoin cash-hard fork

پیش بینی ها نشان می دهد که بیت کوین کش ABC طرفداران بیشتری دارد. در توئیتی که Craig منتشر کرد هر چند علنا از حمله سخنی به میان نیاورد اما به طرفداران خود توصیه کرده که از قدرت استخراج خود برای نابودی بلاک چینی که بیت کوین کش ABC را مدیریت می کند، استفاده کنند.

Wright ادعا می کند که این قبیل کارها بخشی از پروتکل هستند و انجام دادن آنها مفید است. یک پروژه استخراج جدید به نام SharkPool در توئیتی از دیدگاه Wright حمایت کرد و اعلام نموده که منحصرا به استخراج بلوک های خالی خواهد پرداخت. از طرف دیگر Peter R Rizun از دانشمندان برجسته Bitcoin Unlimited ابراز داشته که چنین تهدید هایی از جانب Wright نوعی نیرنگ برای ترساندن حامیان بیت کوین کش ABC می باشد.

آشنا پنداری

اگر شما مدت زیادی است که در حوزه بیت کوین فعالیت دارید، قطعا این قضیه برایتان آشنا است. کمی بیش از یک سال پیش بود که بحثی در مورد چگونگی پیمایش شبکه بیت کوین صورت گرفت و جنگی در جامعه بیت کوین بر سر ظاهرا یک ویژگی جزئی پول آنلاین یعنی پارامتر اندازه بلوک در گرفت. در آن زمان بعد از اینکه توافق حاصل نشد، استخراج کنندگان بیت کوین مانند Wright تهدید کردند که بعد از انشعاب به زنجیره دیگر حمله خواهند کرد.

این طور بود که BCH ایجاد شد و بیت کوین کش SegWit را در عوض پارامتر اندازه بلوک بزرگتر رها کرد. آپگرید ABC قرار است چند تغییر فنی را به همراه داشته باشد و اندازه بلوک را افزایش ندهد اما Wright و طرفدارانش می خواهند اندازه بلوک را از ۳۲MB به ۱۲۸MB برسانند. در نتیجه این مناقشات بسیاری از کسب و کار ها و صرافی ها و همچنین اپلیکیشن Money Button، عملکرد های مربوط به بیت کوین کش را در حال حاضر متوقف کرده اند.

بیشتر بخوانید: رقابت بین SegWit و Bitcoin Cash هیجان انگیز می شود

مشکل دارد بزرگ و بزرگتر می شود

در حالی که این بحث ها و مناقشات به نظر فنی می رسد اما کم کم دارند از حالت فنی خارج شده و تبدیل به جنگ قدرت می شوند. Rizun معتقد است که بیت کوین کش به اندازه ای رشد یافته که دیگر نیازی به این هارد فورک ها ندارد. این مناقشات قطعا بر کسب و کار هایی که به BCH روی آورده بودند، تاثیر گذار خواهد بود و قطعا این انشعاب جدید برای آنها خوشایند نخواهد بود.

به نظر شما این مناقشات به کجا ختم خواهند شد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده، مربوط به نویسنده می باشند و لزوما نباید آنها را به کوین ایران نسبت داد.Source

https://coiniran.com/?p=25716
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x