ایستگاه خبر

سوء‌استفاده از COVER و جبران خسارت‌ها توسط صرافی بایننس

شکی نیست که صرافی بایننس یکی از بزرگترین صرافی‌های کریپتویی جهان است. این صرافی اخیرا اعلام کرده که به کاربرانی که تحت تاثیر سوء‌استفاده از COVER قرار گرفته‌اند، غرامت پرداخت خواهد کرد. سقف کل غرامت‌های پرداختی توسط این صرافی تا ۱۰ میلیون دلار خواهد بود. مدیرعامل بایننس در تویتی اعلام کرده که این صرافی از صندوق SAFU برای پرداخت غرامت تا سقف ۱۰۱۰۷۵۰۵ دلار استفاده خواهد کرد. این مبلغ در میان کاربران واجد شرایطی که تحت تاثیر این سوء‌استفاده قرار گرفته‌اند، به صورت اتریوم و BUSD توزیع خواهد شد.

در جریان این سوء‌استفاده، یک مهاجم توانسته بود که از باگ استخراج نامحدود استفاده کند و تعداد زیادی توکن COVER ایجاد کند. در حالی که پاسخ اولیه صرافی مذکور این بود که توکن COVER قدیمی را از لیست خارج می‌کند و توکن COVER جدید ایجاد می‌کند و با توجه به اسکرین شات موجودی کاربران، به نسبت یک به یک به آنها توکن جدید داده می‌شود، بسیاری از کاربران بعد از ضرب‌الاجل ساعت ۸:۱۱:۱۶ به ترید COVER ادامه دادند و معتقد بودند که خسارت آنها از این طریق جبران نخواهد شد.

گزارش‌ها حاکی از آن هستند که صرافی بایننس بعد از مشورت با تیم COVER و بررسی طرح پرداخت غرامت آنها تشخیص داده که حجم وجوه پرداخت‌شده به عنوان غرامت کاربران باید بالا‌تر از آنچه باشد که تیم COVER قادر به پرداخت کردن آن است. به همین خاطر، این صرافی تصمیم گرفته که خسارت کاربران را با استفاده از صندوق SAFU خود بپردازد. این اقدام بایننس سر و صدای زیادی را در جامعه رمز ارز‌ها ایجاد کرد، زیرا مقصر اصلی پروتکل دیفای مورد نظر است نه این صرافی.اقدام این صرافی می‌تواند اعتماد را به بسیاری از افرادی که مخالف صرافی‌های متمرکز بوده‌اند، بازگرداند.

نظر شما چیست؟ تا چه اندازه به صرافی‌های متمرکزی مانند بایننس اعتماد دارید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=42879
دکمه بازگشت به بالا