ایستگاه خبر

حمله‌ی دیگری به DeFi، سوءاستفاده از قرارداد هوشمند پروتکل Cover

پروتکل Cover بازاری همتابه‌همتا و آخرین پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) است که مورد حمله قرار گرفته است. از همین رو، صرافی رمزارز Binance برای متوقف کردن کلیه معاملات و سپرده‌های COVER اقدام کرده است.

هکرها از قرارداد هوشمند Cover Protocol سوءاستفاده کردند
طبق اعلام رسمی روز دوشنبه (۲۸ دسامبر، ۲۰۲۰) Binance تصمیم گرفت فعالیت‌های معاملاتی و سپرده‌‌گذاری COVER را در پلتفرم خود متوقف کند. در اوایل امروز، گزارش‌هایی مبنی بر سوءاستفاده هکرها از باگ موجود در قرارداد هوشمند Cover Protocol وجود داشت.

|| بیشتر بخوانید: نگاهی به ریسک در صنعت غیر متمرکز مالی (DeFi) ||

این باگ به مهاجمان امکان می‌دهد تا حدود ۴۰ کوئینتیلیون توکن را جعل کند و در نتیجه عرضه توکن را افزایش دهد. علاوه بر این، مهاجم بیش از ۱۱۷۰۰ توکن Cover در ۱inch، یک پروتکل غیرمتمرکز دیگر، فروخته است که در مجموع بیش از ۵ میلیون دلار به پروژه خسارت زده است. در نتیجه، این حمله منجر به سقوط بیش از ۹۰ درصدی قیمت COVER شد.

طبق گفته Bateng، یکی از توسعه‌دهندگان هسته Yearn Finance، تیم Cover قادر به جلوگیری از عرضه مداوم توکن‌ها نبود.

Cover Protocol به لیستی از پروژه‌های DeFi که در سال ۲۰۲۰ مورد حمله قرار گرفته‌اند می‌پیوندد. همانطور که توسط Btcmanager گزارش شده است، پروتکل DeFi bZx سومین هک خود را در ماه سپتامبر متحمل شد، که هکرها ۸ میلیون دلار توکن را سرقت کردند.

گزارش شرکت اطلاعاتی کریپتوی CipherTrace در ماه نوامبر نشان داد هک‌ها و سوءاستفاده‌ها از DeFi افزایش یافته و در نتیجه آن میلیون‌ها دلار از دست می‌رود.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42824
دکمه بازگشت به بالا