ایستگاه خبر

راه‌اندازی توکن سهام قابل معامله شرکت تسلا در صرافی بایننس

صرافی بایننس از این پس به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا سهام توکن شده شرکت تسلا را با استفاده از رمز ارز BUSD خریداری کنند.

صرافی بایننس دیروز اعلام کرد که بازار توکن‌های سهام بایننس را راه‌اندازی کرده که یک بازار با کارمزد صفر برای خرید توکن دیجیتال سهام شرکت‌ها و کسب سود از آن‌هاست. اولین سهام توکن شده در این پلتفرم، سهام شرکت تسلا، سازنده خودروهای الکتریکی، است. کاربران می‌توانند کسری (حداقل یک صدم) از این سهام را خریداری کنند که قیمت فعلی آن ۷۰۰ دلار است. قیمت سهام توکن شده تسلا بر اساس رمز ارز BUSD مشخص شده که یک ارز پایدار متصل به دلار آمریکاست و توسط شرکت Paxos Trust عرضه شده است.

شایان ذکر است که کاربران این صرافی برای دسترسی به این محصول باید رویه‌های شناخت مشتری و احراز هویت را سپری کنند. همچنین خرید و فروش این سهام توکن شده، محدود به ساعات و روزهای کاری بازار سهام نزدک (NASDAQ) است.

 

رمز ارز بومی صرافی بایننس یعنی توکن BNB در 24 ساعت بیش از 25 درصد افزایش قیمت را تجربه کرد و با رسیدن به قیمت 637 دلار، بیشترین قیمت تمام دوران خود را ثبت کرد. زمانی که این خبر توسط صرافی بایننس اعلام شد، قیمت توکن BNB در حدود 590 دلار بود. مشخص نیست چرا این رمز ارز رالی قیمتی خود را آغاز کرده است.

البته این اولین نمونه از سهام توکن شده در صنعت رمز ارز نیست. صرافی متمرکز FTX از این سهام توکن شده شرکت Airbnb و چند شرکت بزرگ دیگر را ارائه کرده بود. پروژه‌های دیفای مثل Synthetix و Mirror Protocol هر دو مواردی از سهام مصنوعی (توکن شده) را ارائه می‌کنند. البته وجه تمایز محصول صرافی بایننس این است که توکن‌ها توسط یک سبد سپرده گذاری پشتیبانی می‌شوند که توسط یک شرکت سرمایه‌گذاری CM-Equity AG در آلمان اداره می‌شود.

بنیان‌گذار صرافی بایننس که به CZ معروف است در این باره گفت:

“بایننس خدمات خود را به کاربران از گوشه و کنار دنیا ارائه می‌دهد و حالا خوشحال است که به آن‌ها کمک می‌کند تا بتوانند در بازار سهام شرکت‌ها مشارکت کنند. توکن‌های سهام نشان می‌دهند که چگونه می‌توان انتقال ارزش را آزادتر کرد و هزینه‌ها و موانع دسترس‌پذیری را از میان برداشت، بدون این که قوانین و مسائل امنیت نادیده گرفته شوند. با اتصال بازارهای رمز ارز و بازارهای سنتی، پلی دیگر به سوی آینده‌ای با فراگیری مالی گسترده‌تر می‌سازیم.”

اکوسیستم بایننس شامل پلتفرم معاملات و مشتقات مالی، بلاک چین Binance Smart Chain، رمز ارز بومی BNB و خدمات کیف پول این شرکت جهانی در چند ماه اخیر رشد چشمگیری کرده است. توکن BNB در حال حاضر با ارزش بازاری 92.5 میلیارد دلار، سومین رمز ارز بزرگ به حساب می‌آید. پلتفرم معاملاتی بایننس در سه ماهه اول سال 2021 به لحاظ حجم معاملات و تعداد کاربر به ترتیب 260 و 346 درصد رشد کرده است.

پیشنهاد مطالعه: دوج کوین چیست؟ (DogeCoin)

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا