ایستگاه خبر

بیت کوین و باز هم نظرات تند بیل گیتس از بنیان گذاران مایکروسافت

بیت کوین این رمزارز شناخته شده همچنان زیر آماج بیل گیتس ، یکی از بنیان گذاران مایکروسافت قرار دارد. گرچه نظر وی نسبت به بلاکچین مثبت است.

بیل گیتس: اگر می توانستم قیمت بیت کوین را می شکستم! با تمام ارادتی که به خالق غول نرم افزار تاریخ، مایکروسافت دارم، از مقاومتش در مقابل بیت کوین و بلاکچین، تحولاتی که به وقوع آن، نه تنها من بلکه بسیاری سرمایه گذاران و تحلیل گران بزرگ اطمینان دارند، در عجبم. گرچه ایده سیستم عامل ویندوز این مرد ایده ای به سرقت رفته از مرحوم “استیو جابز” بود، اما پیش از هر چیز باور بر تحول، عامل خلق آن توسط “بیل گیتس” شد.

به گزارش کوین ایران و به نقل از خبرگزاری CNBC، بیل گیتس، از بنیان گذاران شرکت مایکروسافت در برنامه روز دوشنبه “Squawk Box” شبکه CNBC، در مورد بیت کوین و سایر رمزارز ها چنین نظر داد:

“این یکی از احمقانه ترین انواع حباب برای سرمایه گذاریست.”

“اگر شکستن قیمت آن کار ساده ای بود، قطعا این کار را می کردم.”

بنیان گذار مایکروسافت افزود روزی شخصی به عنوان هدیه تولد تعدادی بیت کوین به او داده بود، اما چند سال بعد آنها را فروخته.

بیت کوین (bitcoin) رمزارز و بلاکچین به زبان ساده

Squawk Box

آخرین برنامه صبحگاهی پیش از باز شدن بازار سهام است که صاحبان بزرگ ترین کسب و کار ها یا بزرگان سیاست پیش از راه افتادن بازار در آن به صحبت می نشینند.

بیل گیتس از بنیان گذاران مایکروسافت، روز دوشنبه در این برنامه اظهار داشت، اگر می توانست قیمت بیت کوین را می شکست.

گیتس در Squawk Box شبکه CNBC گفت:

“با توجه به این که با سرمایه گذاری در این نوع از دارایی، شما عامل تولید چیزی نمی شوید، لذا این به نوعی احمقانه ترین نوع سرمایه گذاری در یک حباب است.” و در ادامه گفت: “اگر به سادگی امکان پذیر بود قطعا برای شکستن قیمت بیت کوین اقدام می نمودم.”

سال گذشته بهای هر واحد بیت کوین به سرعت از ۲۰۰۰ دلار به بیش از ۱۹۰۰۰ دلار، در اواسط ماه دسامبر افزایش یافت. این رمزارز از آن زمان تا کنون بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داده و در صبح روز دوشنبه در محدوده قیمتی ۹۳۰۰ دلار مبادله شد. بنا به گفته شرکت تحقیقات مالی Autonomous Next از سال ۲۰۱۶ قریب ۹.۸ میلیارد دلار به واسطه فروش ارز های جدید و ICO ها گردآوری شده است.

نوسانات جالب بازار رمزارز ها (بیت کوین و بیت کوین کش) با شروع ماه مه

نظر مترجم

پس از شنیدن “کاری انجام نمی شود” از زبان گیتس، به جد سرخورده شدم و حقیقتا خوشنود می شدم در ادامه این ادعا از او می پرسیدم تحلیلش در مورد سازمانی مانند فدرال رزرو (Federal Reserve) چیست؟! امید است در آینده طی مقاله ای در مورد این سازمان به حق زالو صفت توضیحی به شما خوانندگان عزیز ارائه نمایم.

اظهار نظر بنیان گذار مایکروسافت درباره بیت کوین

“بیت کوین و ICO ها از پر خطر ترین و غیر قابل پیش بینی ترین انواع سرمایه گذاری ها هستند.”

و در ادامه افزود که روزی تعدادی بیت کوین به مناسبت تولدش هدیه گرفته که پس از مدتی آنها را به فروش رسانده است.

پائین کشیدن قیمت رمزارز ها حقیقتا امکان پذیر است – قرارداد های آتی و مشتقه بسته شده در برخی بازار های سهام مثالی بر این ادعاست – لیکن پیش بینی و شرط بستن علیه ارز های مجازی، به سادگیِ دارایی های پایدار تر مانند سهام شرکت ها نیست.

پنج باور غلط و رایج در مورد رمزارز بیت کوین چیست؟

اما در کنار تمام نقد هایی که به رشد قیمت رمزارز ها وارد نمود، بنیان گذار مایکروسافت شایستگی های تکنولوژی بلاکچین پشت رمزارز ها را نیز به زبان آورد.

بلاکچین نیاز به واسطه شخص ثالث، مانند بانک ها را با ایجاد سریع رکورد های دایمی و امن از تراکنش های بین دو نفر، از بین می برد. بیت کوین اولین کاربرد تکنولوژی بلاکچین است و شرکت ها در پی راهی برای بهره گیری از این تکنولوژی در زمینه های مختلفی همچون مدیریت زنجیره تامین و معاملات هستند.

اگر می خواهید بدانید بلاکچین چیست و چگونه کار می کند، اینجا مطالعه فرمائید.

بیل گیتس، مانگر و بافت

گیتس، مانگر و بافت
Gates, Munger and Buffett

بیانات گیتس از میان هیئت مدیره شرکت میلیاردر مشهور “وارن بافت”، Berkshire Hathaway، واقع در مقر مرکزی این ابر شرکت سهامی “اوماها”ی ایالت “نبراسکا”، که نشست سالیانه سهامدارانش در آخر هفته تشکیل می گردد، به گوش می رسید. بافت، میلیاردر سرمایه گذار به همراه شریک قدیمی و نایب رئیس این شرکت، “چارلی مانگر”، در مورد گستره ای وسیع از موضوعات از جمله ضربه زدن به بیت کوین که پیشتر “مرگ موش” خوانده بودش، مقابل ده ها هزار شرکت کننده سخنرانی نمود.

 

در پایان، با وجود تمام این حرف ها، چه از طرف یک شخص عادی، چه بیل گیتس، چه بافت… شخصا ایمان دارم، مقاومت بشر در مقابل تغییر اجتناب ناپذیر است؛ اما تغییر، خود به مراتب اجتناب ناپذیرتر است!

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=20887
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x