ایستگاه خبر

گری جنسلر توسط بایدن به عنوان رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) انتخاب می‌شود

گری جنسلر ، رئیس سابق کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC)، به عنوان رئیس کمیسیون اوراق بهادار و بورس (SEC) در کابینه بایدن معرفی خواهد شد.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع مطلع، گزارش کرد که این معرفی در روزهای آتی رسمی خواهد شد. گری گنسلر بلافاصله پس از نتایج انتخابات آمریکا، به تیم انتقالی جو بایدن پیوسته بود.

پیشینه‌ی گری جنسلر

جنسلر، استاد دانشکده مدیریت دانشگاه MIT، مدیر ارشد مالی پیشین در کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون و رئیس کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC)‌ در دوره اوباما در حدفاصل سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ بود. وی در آن دوره، در بطن سیاست‌ها و اقدامات پاک‌سازی پیامد‌های بحران مالی سال ۲۰۰۸ حضور داشت. وی با وضع قوانین جدید معاملات سوآپ توانست در سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ در برابر منافع شرکت‌های وال استریت ایستادگی کند.

طبق قانون داد-فرانک که در سال ۲۰۱۰ تصویب شد، CFTC به عنوان متصدی مشتقات مالی اعلام شد، که در آن زمان خشم بانک‌‌های بزرگ را برانگیخت. در سال ۲۰۱۳، مجله وال استریت، جنسلر را یک قانون‌گذار سرسخت نامید که قوانین سختگیرانه‌ای را برای اداره بازار چند تریلیون دلاری مشتقات مالی وضع کرده است.

گری جنسلر و بلاک چین

جنسلر قبلا در مورد نیروهای شکل‌دهنده به اکوسیستم پرداخت در دنیای امروز، از جمله ظهور پروژه‌هایی مانند Diem (لیبرا سابق)، اظهار نظر علنی کرده بود. وی همچنین در درسی حول موضوع بیت کوین در دانشگاه MIT، این گونه نوشته است:

“برنامه‌های اشتراکی بلاک چین می‌تواند به ایجاد راه‌حل‌های شبکه چندطرفه در زمینه‌های مقاوم به تغییر و اصلاح کمک بسیار زیادی کند. حتی با دیدی کم‌تر بلندپروازانه و به عنوان یک نوآوری محرک برای فناوری‌های موجود و رایج، بلاک چین و رمز ارزها توانسته‌اند تغییرات بسیاری را محقق کنند و به این روند ادامه می‌دهند.”

پیامد‌های احتمالی

اولا، با ورود گری جنسلر سخت‌گیر به رأس تنظیم مقررات اوراق بهادار، دوره‌ی چهارساله‌ی تسهیلات قانونی در مسیر بسیاری از بانک‌ها، کارگزاری‌ها، صندوق‌ها و شرکت‌های وال‌استریت به اتمام می‌رسد.

در صورت تأیید، گری جنسلر آژانسی را به دست می‌گیرد که در خط مقدم اقدامات اجرایی و مداخلات دولت ایالات متحده در فضای رمزنگاری و بلاک چین قرار دارد. بسیاری از تصمیمات این نهاد قانونی تاکنون تأثیرات زیادی در فضای این فناوری حتی در سطح جهانی گذاشته‌اند.

با توجه به تلاش‌های مکرر برای راه‌اندازی صندوق‌‌های قابل معامله بورسی (ETF) بیت کوین در ایالات متحده و علاقه نهادها به چنین محصولاتی، جنسلر احتمالاً نقشی مهمی در ملاحظات سیاستی این محصول مالی ایفا خواهد کرد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار تا کنون چندین طرح پیشنهادی برای صندوق‌‌های قابل معامله بیت کوین را رد کرده است.

حالا با مدیر جدید و سیاست‌های وی، بسیاری از متخصصان این حوزه گمان می‌کنند که در سال ۲۰۲۱، این صندوق‌‌های قابل معامله بیت کوین از سوی SEC پذیرفته خواهند شد.

|| بیش‌تر بخوانیم: ۱۰ رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۱: کوین‌هایی که دچار انفجار قیمت خواهند شد!

https://coiniran.com/?p=43169
دکمه بازگشت به بالا