ایستگاه خبر

دولت آمریکا درحال آماده‌سازی یک استراتژی رمزنگاری همه‌جانبه است!

دولت بایدن درحال آماده‌سازی نسخه‌ی‌ اولیه‌ از یک استراتژی همه‌جانبه برای انواع دارایی‌های دیجیتال ازجمله رمز ارزها است. طبق اطلاعات موجود این طرح قرار است به‌شکل یک دستور اجرایی ریاست جمهوری تدوین شود.

گفته می‌شود که نسخه‌ی نهایی این فرمان اجرایی طی هفته‌های پیش‌رو دراختیار ریاست جمهوری آمریکا قرار گرفته و جزئیات استراتژی مذکور در ماه آتی منتشر شود. این استراتژی به چالش‌هایی که رمز ارزها در حوزه‌های اقتصاد، قانون‌گذاری، نظارتی و امنیت ملی ایجاد می‌کنند، خواهد پرداخت. این طرح همچنین از آژانس‌های متعدد دولتی و فدرال می‌خواهد تا بررسی‌های خود را درخصوص ریسک‌ها و فرصت‌های مرتبط با کریپتو درقالب گزارشی تهیه و تا نیمه‌ی ۲۰۲۲ ارائه دهند.

برای نمونه شورای نظارت بر ثبات مالی (FSOC) مسئولیت ارزیابی پیامدهای سیستمی احتمالی ناشی از دارایی‌های دیجیتال را برعهده خواهد داشت و سازمان دیگری استفاده‌ی غیرقانونی از رمز ارزها را مشخص و درخصوص آنها تصمیم‌گیری می‌کند.

انتظار می‌رود که دولت بایدن به فدرال رزرو درراستای بررسی چشم‌انداز و صدور یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) نیز یاری دهد. در پنج‌شنبه‌ی گذشته گزارشی از سوی فدرال رزرو درخصوص CBDCها منتشر شد که بخش نظرسنجی عمومی آن تا ۲۰ام ماه می فعال خواهند بود.

علی‌رغم نگرانی‌های موجود درخصوص عقب‌افتادن ایالات متحده از چین درزمینه‌ی صدور CBDCها، رئیس فدرال رزرو این مساله را بی‌اساس خواند و افزود که جایگاه دلار آمریکا به‌عنوان ارز ذخیره‌ی جهانی با خطر روبه‌رو نشده است.

پیشنهاد مطالعه: گزارشی از بازار رمز ارزها در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=49453
دکمه بازگشت به بالا