ایستگاه خبر

افت ۶۰ درصدی نرخ هش بیت کوین کش (BCH) پس از هالوینگ

پس از گذشت کمتر از بیست و چهار ساعت از نصف شدن پاداش استخراج در بلاک چین بیت کوین کش (BCH) نرخ هش این بلاک چین افت چشمگیری کرده و تولید بلاک به میزان قابل توجهی کند شده است. همانطور که پیشتر پیش بینی میشد پس  از هالوینگ برخی استخراج‌کنندگان شبکه بیت کوین کش را رها کرده و به استخراج در شبکه‌ی بیت کوین پرداختند.

در زمان نگارش این خبر، Fork.lol نشان می‌دهد سطح نرخ هش در BCH حدود ۶۰ درصد افت داشته و از ۴.۳۶ EH/s دیروز به ۱.۶ EH/s در زمان نگارش این خبر رسیده است. این در حالیست که Coinwarz نرخ هش دیروز بیت کوین کش را ۳.۹۹۴۴ EH/s و نرخ هش امروز را ۲.۱۲۷۰ EH/s نشان می‌دهد. Bitcoin.com نیز نرخ را کمی افزایش و در نزدیکی ۳.۵ EH/s نشان می‌دهد.

پیش از این گزارش‌هایی درمورد ریسک کاهش نرخ هش به دنبال نصف شدن پاداش استخراج و افزایش بی‌ثباتی در شبکه‌ی بیت کوین کش منتشر شده بود. برای مثال، تیم تحقیقاتی بیتمکس در حساب توئیتر خود خاطرنشان کردند که زمان بین استخراج بلاک ۶۳۰۰۰۰ و ۶۳۰۰۰۱ حدود دو ساعت بوده در حالی که زمان معمول استخراج بلاک BCH حدود ده دقیقه است. در زمان نگارش این خبر، ۵۸ بلاک در ۱۷ ساعت گذشته استخراج شده که نشان از افزایش زمان استخراج به ۱۰ تا ۲۰ دقیقه دارد.

همچنین در حالیکه BCH در یک هفته گذشته حدود ۱۷ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۳ درصد افت قیمت داشته است. با وجود نگرانی‌ها درمورد کاهش نرخ هش این شبکه، استخراج کنندگان بیت کوین کش در گذشته ثابت کرده‌اند که حاضر سرمایه‌ی خود را از دست بدهند ولی به رشد قیمت کمک کنند؛ کاری که در جنگ هش در سال ۲۰۱۸ انجام دادند. برخی این مقاومت جامعه‌ی بیت کوین کش را پدیده‌ی سوسیالیسم رمز ارزها و استخراج‌کنندگان غیرمنطقی می‌دانند.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=38125
دکمه بازگشت به بالا