ایستگاه خبر

عرضه استیبل کوین جدید بابل فایننس برای بازپرداخت 766 میلیون دلار به طلبکاران

ارائه دهنده خدمات مالی بابل فایننس (Babel Finance) پس از ثبت ضررهای هنگفت در سال گذشته، طرح توسعه یک استیبل کوین جدید را برای ایجاد درآمد و بازپرداخت 766 میلیون دلار به طلبکاران خود ارائه کرد. این طرح با استفاده از درآمد پروژه «کوین‌های ریکاوری بابل» را ایجاد می‌کند.

طرح جدید بابل فایننس به طور کلی بیان شد و یانگ رئیس شرکت از افشای جزئیات بیشتر خودداری کرد. بابل سال گذشته در طول رکود بازار ارزهای دیجیتال با مشکلات مالی مواجه شده بود.

به گفته یانگ ژو، استیبل کوین جدید می‌تواند به حل بحران مالی شرکت کمک کند، بحرانی که با توقف برداشت در سال گذشته آشکار شد. ژو که اکنون تنها مدیر شرکت بابل است، قصد دارد یک تعلیق حمایتی را به دادگاه عالی سنگاپور ارائه کند و از طلبکاران درخواست کند از هرگونه اقدام علیه شرکت به مدت شش ماه خودداری کنند.

مشکلات این استارت‌آپ از میز معاملات اختصاصی آن با استفاده از سرمایه مشتری و انباشت کسری دفتر سفارش ۷۶۶ میلیون دلاری ناشی می‌شود. وانگ لی، که در ماه دسامبر از سمت خود به عنوان یکی از مدیران بابل برکنار شد، مسئول این زیان است و  به نظر می‌رسد فعالیت های تجاری پرخطر منحصراً توسط وانگ هدایت شده است.

تخمین می‌زنیم که بیت کوین، اتر و سایر توکن‌های متعلق به بابل و مشتریانش به ارزش 524 میلیون دلار در نتیجه فعالیت‌های تجاری وانگ از دست رفته است. 224 میلیون دلار دیگر نیز زمانی از دست رفت که طرف مقابل بابل نتوانست وثیقه‌اش را تسویه کند.
— وو بلاک چین (@WuBlockchain) 6 مارس 2023

به گفته بابل، ضرری بالغ بر 524 میلیون دلار در بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و سایر دارایی‌های دیجیتال متعلق به شرکت و مشتریان آن ناشی از فعالیت‌های تجاری وانگ بوده است. این شرکت نتوانست بسیاری از مارجین‌ها را برآورده کند، که منجر به نقدینگی وثیقه طرف مقابل و زیان بیشتر 224 میلیون دلاری شد.

تجدید ساختار شرکت کریپتوی بابل

بابل، شرکت بزرگ وام‌دهنده رمزارزی در آسیا، با مدیریت یانگ، که پس از کناره گیری از سمت خود به شرکت بازگشته، در حال بازسازی است. این بازسازی بر روی یک پروژه DeFi متمرکز است که یک استیبل کوین به نام Hope منتشر می‌کند. در ابتدا، استیبل کوین توسط بیت کوین و اتر به عنوان وثیقه پشتیبانی می ‌ود و از طریق آربیتراژ به معامله‌گران پاداش می‌دهد تا ارزش خود را نزدیک به یک با دلار حفظ کنند. برخلاف استیبل کوین‌های محبوب مانند USDC، کوین Hope به طور کامل با پول نقد و داراییهای معادل نقدی پشتیبانی نمی‌شود.

 

پیشنهاد مطالعه: استیبل کوین چیست؟ (Stablecoin) معرفی انواع استیبل کوین

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا