ایستگاه خبر

استرالیا هم به بازار داغ ارز دیجیتال بانک مرکزی پیوست

استرالیا در حال استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی خود، نوع دیجیتال از ارز فیات صادر شده توسط ایالت، است. بانک مرکزی این کشور با بانک Commonwealth، بانک National Australia و Perpetual و ConsenSys در این پروژه همکاری می‌کند.

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی اخیراً در عناوین خبری غالب شده‌اند. اتحادیه اروپا از مردم در مورد یوروی غیرمتمرکز و دیجیتال سوال نظرسنجی می‌کند، چین اخیراً ۱۰ میلیون یوان دیجیتال برای شهروندان خود صادر کرده است و جروم پاول در مورد استراتژی ارز دیجیتال آمریکا در صندوق بین‌المللی پول بحث کرده است. اکنون، استرالیا نمی‌خواهد عقب بماند.

میشل بولاک، دستیار فرماندار بانک رزرو استرالیا، در بیانیه‌ای آماده گفت:

ما با این پروژه در تلاشیم تا پیامدهای CBDC را برای بهره‌وری، مدیریت ریسک و نوآوری در معاملات بازار عمده بررسی کنیم.

|| بیشتر بخوانید:‌ ۷۰ درصد از بانک های مرکزی سراسر جهان روی CBDC تحقیق می کنند. ||

پروژه فعلی قرار است در پایان سال جاری به اتمام برسد، و یافته‌های اصلی در نیمه اول سال ۲۰۲۱ منتشر شود.
این پروژه شامل ایجاد مدرک اثبات مفهوم برای فرم توکنایزشده CBDC است. به عبارت دیگر، این یک نمایش دیجیتالی از یک دارایی واقعی و قابل تجارت خواهد بود. پیش‌بینی شده است که توکن CBDC می‌تواند برای تأمین بودجه، تسویه حساب و بازپرداخت وام توکن در یک پلتفرم مبتنی بر استفاده شود.

با وجود این پیشرفت، استرالیا هنوز متعهد به CBDC در آینده نیست. بولاک اضافه کرد:

در حالی که پرونده استفاده از CBDC در این بازارها همچنان باز است، ما خوشحالیم که با شرکای صنعت همکاری می‌کنیم تا در صورت وجود نقش آینده CBDC به صورت عمده در سیستم پرداخت استرالیا را بررسی کنیم.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41810
دکمه بازگشت به بالا