ایستگاه خبر

با استفاده از ابزار جدید مبادله اتمیک، مبادله بیت کوین و مونرو تسهیل می‌شود!

اواخر هفته گذشته، یک ابزار جدید آزمایشی برای اکوسیستم Monero منتشر شد که به سرمایه‌گذاران امکان می‌دهد با استفاده از شبکه اتمیک آسان‌تر از پیش XMR و بیت کوین را با هم مبادله کنند.

تبدیل  BTC به XMR

در یک پست Reddit که این هفته منتشر شد، توسعه‌دهنده “h4sh3d” گفت تحقیقات آنها در مورد Monero Atomic Swaps اکنون کامل شده است و اولین پروتکل آزمایشی را برای تبدیل بیت کوین به مونرو به ارمغان آورده است.

مبادله اتمیک یک فناوری قرارداد هوشمند است که بدون استفاده از واسطه‌های متمرکز مانند صرافی‌ها، تبادل یک رمزارز را به دیگری امکان‌پذیر می‌کند. به گفته آکادمی باینانس، آنها برای اولین بار در سپتامبر سال ۲۰۱۷، زمانی که مبادله اتمیک بین Decred و Litecoin انجام شد، مشهور شدند.

|| بیشتر بدانید: صرافی‌های متمرکز و خطراتی که برای سرمایه کاربران دارند. ||

با پیاده‌سازی این testnet، کاربران علاقه‌مند به مبادله بیت کوین و مونرو می‌توانند این کار را یکپارچه و بدون نیاز به مراحل KYC یا دسترسی به صرافی انجام دهند. این امر امکان نامتمرکز بودن واقعی و حریم خصوصی بالا را فراهم می‌آورد.

این توسعه‌دهنده این فرآیند را اینطور توضیح داده است:

  1. مونرو در آدرسی ایجاد شده توسط هر دو شرکت کننده قفل می‌شود.
  2. در ابتدا، هیچ یک از کاربران کنترل کامل بر آدرس را ندارند. هردو فقط نیمی از کلید خصوصی را دارند.
  3. با استفاده از zkp برابری لگاریتم گسسته گروهی متقابل، هر دو کاربر به یکدیگر ثابت می‌کنند که آدرس موجود در زنجیره بیت کوین با آدرس روی زنجیره مونرو مرتبط است.
  4. با استفاده از اسکریپت‌های بیت کوین و ECDSA امضاهای رمزگذاری شده یک‌بارمصرف و مطمئن، یکی از کاربران با گرفتن بیت کوین، کلید خصوصی دیگر خود را اعلام می‌کند، و به دیگری امکان می‌دهد که کنترل monero را به دست گیرد.
  5. اگر تعویض موفقیت آمیز باشد، A به B نمایش داده می‌شود، و اگر مبادله لغو شود، B به A.

Source

https://coiniran.com/?p=40480
دکمه بازگشت به بالا