ایستگاه خبر

لایحه‌ی آریزونا ممکن است بیت‌کوین را به پول قانونی این ایالت تبدیل کند!

به‌تازگی لایحه‌ای از سوی یک سناتور مطرح شده است که خواهان تبدیل کردن بیت‌کوین به پول قانونی ایالت آریزونا است، هدف کلی این لایحه بهبود قوانین این ایالت موسوم به «Arizona Revised Statutes» عنوان شده است.

این لایحه‌ی یک-صفحه‌ای که با کد «SB1341» شماره‌گذاری شده است درپی ارتقای قوانین ایالت آریزونا و استفاده‌ از بیت‌کوین به‌عنوان یک وجه قانونی است.

این لایحه انحصارا از بیت‌کوین تحت عنوان «ارز دیجیتال غیرمتمرکز همتا-به-همتا بربستر بلاک‌چین» یاد کرده و نامی از سایر رمز ارزها نبرده است.

این سند ایالتی به حوزه‌ی استخراج نیز اشاره و بیان می‌کند که «واحدهای جدید با حل محاسبات و مسائل ریاضی تولید شده» و سازوکار بیت‌کوین با بانک‌های مرکزی متفاوت است.

در بخش انواع پول‌های قانونی این لایحه، بیت‌کوین جایگاه چهارم را به‌خود اختصاص داده است. از سایر این وجوه قانونی می‌توان هرگونه راهکار معتبر تبادل ارزش برای پرداخت بدهی، سکه‌های صادرشده توسط دولت و سایر سکه‌های باارزش ساخته شده از فلزات گران‌بها را نام برد.

آیا این لایحه موفقیت‌آمیز خواهد بود؟

برخی از صاحب‌نظران احتمال موفقیت این لایحه را بنا به دلایل قانونی بعید می‌دانند. بند ۱ از ماده‌ی ۱۰ قانون اساسی ایالات متحده صراحتاً ایالت‌ها را از استفاده‌ی دارایی‌هایی غیر از سکه‌ی طلا و نقره به‌عنوان پول قانونی باز می‌دارد.

اعتبار و سابقه‌ی سناتوری که این لایحه را مطرح نموده نیز ممکن است دلیل مضاعفی بر شانس پایین تصویب آن باشد. سناتور Wendy Rogers، یک سیاست‌مدار افراطی راست‌گرا است که اخیرا توجه جناح‌های مخالف را به‌خاطر سخنرا‌نی‌هایش جلب کرده است. دیدگاه‌ حاشیه‌ای وی ممکن است مانع از پشتیبانی طیف وسیعی از مخاطبان از لایحه‌ی مذکور گردد.

درمقیاس کشوری نیز نظر آمریکا با استفاده از بیت‌کوین مساعد نبوده، زیرا سازمان خدمات درآمد داخلی (IRS) «بیت‌کوین و سایر رمز ارزها را یک واسطه‌ی مبادلاتی، واحد محاسباتی و وسیله‌ی ذخیره‌ی ارزش تلقی می‌کند که فاقد هرگونه ارزش قانونی در هریک از حوزه‌های قضایی هستند.»

پیشنهاد مطالعه: بازار مشتقات رمزنگاری چیست؟ (Derivatives)

Source

https://coiniran.com/?p=49543
دکمه بازگشت به بالا