ایستگاه خبر

چرا طرح آربیتروم برای بازگرداندن ۷۰۰ میلیون ARB با شکست مواجه شد؟

طرح بحث‌برانگیز آربیتروم (AIP-1.05) که به دنبال بازگرداندن ۷۰۰ میلیون توکن ARB به خزانه‌داری DAO بود، در ۱۵ آوریل با مخالفت شدید روبرو شد.

آربیتروم، بزرگترین شبکه لایه ۲ از نظر ارزش کل قفل‌شده، اکنون توسط یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) اداره می‌شود که علیه AIP-1.05 رأی داد. بر اساس برخی گزارش‌ها، برخی از دارندگان توکن حاکمیتی این طرح را بسیار غیرواقعی و «کوته‌بینانه» می‌دانستند.

خاستگاه طرح AIP-1.05 آربیتروم

پیشنهاد طرح AIP-1.05 را می‌توان به آخر هفته اول آوریل برمی‌گردد، زمانی که بنیاد آربیتروم از یک طرح بهبود آربیتروم-۱ (AIP-1) صرف‌نظر کرد. AIP-1 شامل طرحی برای انتقال ۷۵۰ میلیون توکن ARB به بنیاد آربیتروم بود برای آربیتروم در ایده‌هایی که با استفاده از فناوری آربیتروم ساخته می‌شوند.

اگرچه DAO حاکم با قاطعیت به پیشنهاد AIP-1 رأی داد، به نظر می‌رسید که به هر حال—بدون تأیید دارندگان توکن—تصویب خواهد شد. با این حال، پس از اینکه تمرکززدایی حاکمیت آربیتروم زیر سؤال رفت، بنیاد AIP-1 را «مصوبه» نامید و مجموعه متفاوتی از طرح‌‌ها (از جمله AIP-1.05) برای رسیدگی به طرح اولیه ایجاد شد.

چکیده طرح AIP-1.05 ادعا می‌کند که «آنچه با AIP-1 اتفاق افتاد، تجاوز آشکار به قدرت DAO از منابع خزانه بود». همچنین بیان می‌کند که این پیشنهاد «یک حرکت نمادین برای نشان دادن این است که دارندگان حاکمیت در نهایت DAO را کنترل می‌کنند، نه ارائه‌دهنده خدمات آربیتروم و نه بنیاد».

دلایل شکست AIP-1.05

با این حال، طرح بهبود آربیتروم-۱.۰۵ مورد حمایت اکثریت رأی‌دهندگان ARB قرار نگرفت. بر اساس گزارش‌ها، این حرکت از سوی اکثر دارندگان توکن ARB پشتیبانی نشد. ۱۱۸ میلیون توکن ARB در مقابل این پیشنهاد قرار گرفتند که نشان دهنده ۸۴ درصد از کل آرای دریافت شده است.

در همین حال، ۲۰ میلیون توکن به حمایت از این پیشنهاد رأی دادند—تقریباً ۱۴.۵۷٪ از کل آرا. حدود ۲ میلیون توکن ARB هم به آراء ممتنع اختصاص داشتند. همانطور که قبلاً گفته شد، بسیاری از رأی‌دهندگان با طرح AIP-1.05 موافق نبودند، زیرا معتقد بودند توانایی بنیاد برای توزیع توکن‌ها، در بلندمدت، مهمتر از افزایش کوتاه‌مدت قیمت است.

 

پیشنهاد مطالعه: آربیتروم (Arbitrum) چیست؟ افزایش سرعت شبکه اتریوم با راهکار آربیتروم

 

Source

https://coiniran.com/?p=62017
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x