ایستگاه خبر

راه‌اندازی بلاکچین معاملات کسب‌و‌کار Ant تا زمان عرضه عمومی اولیه ۳۵ میلیارد دلاری

به نقل از Coindesk، گروه بلاکچین Ant به زودی یک بستر بلاکچین معاملات بین مرزی به نام Trusple راه‌اندازی می‌کند که می‌تواند بزرگترین شناورسازی سهام بورس در تمام تاریخ باشد. قرار است که این بستر، فناوری‌‌های بلاکچین و اینترنت اشیا را به کار گیرد تا تجارت بین مرزی آسان شود.

شرکت Ant، در روز جمعه گفت که با پلت فرم تجاری جدید خود، Trusple، فروش محصولات به مشتریان خارج از کشور برای شرکتهای کوچک و متوسط (SME) تسهیل می‌گردد.

بستر Trusple که بر اساس بلاکچین AntChain ساخته شده است، جنبه‌های اصلی فرآیند پرداخت را از جمله قرار دادن سفارشات و تعهدات مالیاتی، به صورت خودکار انجام می‌دهد. این بستر از هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و محاسبات امن بهره می‌گیرد.

به گفته این شرکت، این امر معاملات مرزی را برای موجودیت‌ها و شرکت‌هایی که در غیر این صورت باید با سیستم های حقوقی و نهادی دست و پنجه نرم می‌کردند، عملی می سازد. شرکت Ant برای کمک به بهینه سازی فرآیند‌ها با Standard Chartered ، Deutsche Bank و BNP Paribas همکاری کرده است.

این خبر در حالی منتشر می شود که شرکت Ant همچنان به جلب توجه سرمایه‌گذاران برای عرضه عمومی اولیه دوتایی خود (IPO) در ماه آینده در هنگ کنگ و بازار STAR متمرکز بر فناوری چین، ادامه می‌دهد. اگر بستر Trusple به این هدف دست پیدا کند و خدمات فرآیند پرداخت و زنجیره تأمین تجارت جهانی بین شرکت‌های خرد و متوسط را بهینه کند، صرفه‌های بسیاری در هزینه‌های مالی و تجاری به ارمغان می‌آورد.

این شرکت، که به نوعی همتای گروه تجاری Alibaba است، به دنبال جمع آوری ۳۵ میلیارد دلار سرمایه است. با این رقم از رکورد تأمین سرمایه ۲۹.۴ میلیارد دلاری آرامکو عربستان در دسامبر سال گذشته عبور می‌کند.

بیشتر بخوانیم: مفهوم حقوق مالکیت و کاربرد بلاک چین در آن

https://coiniran.com/?p=41285
دکمه بازگشت به بالا