ایستگاه خبر

صرافی Anchorage قصد دارد تبدیل به بانک دیجیتال شود

مرکز نگه‌داری سرمایه دیجیتال Anchorage با مبلغ پشتوانه‌ی ۸۰ میلیون دلار بعد از اخذ مجوز OCC قصد دارد بانک اختصاصی خودش را تاسیس کند.

این مرکز که ماه قبل توانست تبدیل به اولین مرکز رمز ارز شود که مجوز بانکداری فدرال را دریافت کند، این اتفاق با کمک رئیس مرکز دارایی سنگاپور GIC و جمع آوری پشتوانه‌ی پولی به مبلغ ۸۰ میلیون دلار ممکن شده است.

علاوه بر این مرکز، مراکز دیگری مانند ۱۶z و Blockchain Capital به همراه شرکت‌های Lux و Indico نیز در این سرمایه‌گذاری شراکت داشته‌اند.

Anchorage که در ساختار مدیریتی خود افرادی مانند Kevin Warsh رئیس سابق وزارت دارایی آمریکا و همچنین مدیر مالی معروف Stanley Druckenmiller را به عنوان مشاور دارد، یک مرکز نگه‌داری دارایی‌های دیجیتال است.

کار آن‌ها نگه داری از سرمایه‌ها و دارایی‌های دیجیتال دیگر شرکت‌هاست. اما فعالیت آن‌ها فراتر ذخیره و نگه‌داری کردن است، زیرا به مشتریان خود اجازه می‌دهند تا به سرعت سرمایه‌ی خود را جابجا کنند، آن‌ها را سرمایه‌گذاری کنند تا به سود برسند و در پروتکل‌های مدیریتی شرکت کنند.

سرمایه‌گذاری های دسته‌ی C‌ برای شرکت‌های ثبت شده‌ای است که به دنبال گسترش و توسعه هستند تا به بازارهای بیشتر راه پیدا کرده و یا کسب سود کنند.

یکی از پایه‌گذاران این مرکز Diogo Monica و Nathan McCauley امروز طی توییتی نوشته‌اند: این پول به ما کمک خواهد کرد تا به مراکز دیگر برای همکاری از طریق روش‌های جدید کمک کنیم.

در ادامه این دو نفر گفته‌اند: برای رسیدن به این هدف کارهای زیادی مانده که انجام دهیم. اولین بانک بین‌المللی بودن جایگاه ما را درست میان دو سیستم مالی قرار می‌دهد. میان سیستم سنتی مالی و دنیای دارایی‌های دیجیتال که روز به روز گسترده‌تر می‌شود. ما خود را وقف این کرده‌ایم که بتوانیم با موسسات و شرکت‌های مالی بزرگتری همکاری کنیم تا بتوانیم خدمات ارزی راحتتر و امن‌تری را به مشتریان خود پیشنهاد دهیم.

پیشنهاد مطالعه: ۱۰ رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۱

هدف‌های بزرگتر Anchorage

Anchorage همچنین از هدف خود برای جلب رضایت و همکاری با شرکت‌های مانند Tesla و Square خبر داد. Monica و McCauley هر دو زمانی در شرکت Square بر روی امنیت محصولات کار می‌کردند.

قصد آن‌ها از این همکاری نگه‌داری از حجم عظیم بیت کوین‌های این دو شرکت و همچنین اضافه کردن دارایی‌های دیجیتال بیشتر به لیست خدمات خود است.

آن‌ها هم‌اکنون بیش از ۳۸ نوع رمزارز و توکن را نگه‌داری می‌کنند که از بیت کوین تا 0x تنوع دارد.

در ماه ژانویه این مرکز توانست مجوز اعتماد از مرکز ممیزی ارزی OCC را دریافت کند. این مرکز به طور مستقل نسبت به وزارت دارایی آمریکا فعالیت می‌کند و وظیفه‌ی تنظیم بانک‌های ملی و مجمع‌های اعتباری را دارد. از همین رو آن‌ها می‌توانند بانک دیجیتال Anchorage را به وجود آورند.

اما چون یک بانک هستند لزومی ندارد که مانند یک بانک (مانند بانک مرکزی آمریکا یا Wells Fargo) هم فعالیت کنند.

خانم Catlin Long پایه‌گذار بانک Avanti & Trust که یک بانک دارایی دیجیتال با مجوز فعالیت در ایالت وایومنیگ است، گفته است: زمانی که شرکت‌های معتمد OCC دسترسی به سرویس پرداختی فدرال ندارند، محدوده‌ی فعالیتی آنان نیز کمتر خواهد بود.

به طور مثال، در این هفته سیستم فدرال از شبکه خارج شد و این کار باعث برهم ریختن ادارات رمزارزی شد که به این شبکه متصل هستند.

اما منفعت اصلی برای Anchorage این خواهد بود که می‌تواند به عنوان یک مرکز مالی تایید شده از سوی مقامات امنیتی آمریکا و کمیته‌ی تبادلات ارزی باشد. این مجوز همچنین به Anchorage این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به مجوز فعالیت و تراکنشات مالی در ۵۰ ایالت مختلف آمریکا به فعالیت خود بپردازد.

۸۰ میلیون دلار مبلغ مناسبی برای یک استارت‌آپ قدیمی در زمینه‌ی رمزارز است.

به عنوان مثال شرکت رمزارز BlockFi از همین سری C توانست مبلغ ۵۰ میلیون دلار را در سال ۲۰۲۰ جمع‌آوری کند.

همچنین صرافی Coinbase نیز که امروز با امضای مدارک لازم برای تبدیل به شدن به یک شرکت عمومی گام بزرگی را برداشت، توانسته بود در سال ۲۰۱۵ با کمک سری C مبلغ ۷۵ میلیون دلار را جمع‌آوری کند.

source

https://coiniran.com/?p=44113
دکمه بازگشت به بالا