ایستگاه خبر

رهبران رمزنگاری آمریکا درخصوص رای‌گیری لایحه‌ی زیرساخت‌‌ها هشدار دادند!

رای‌گیری درخصوص اصلاحیه‌ی نهایی لایحه‌ی ۱ تریلیون دلاری زیرساخت‌های سنا، در کنگره‌ی آمریکا صورت خواهد گرفت. رهبران رمزنگاری آمریکا هشدار داده‌اند که هرگونه رای غلط ممکن است موجب مهاجرت این صنعت به خارج از آمریکا شود.

طرح مشاغل آمریکایی فعالیت گسترده‌ای برای بازسازی و ارتقای بزرگ‌راه‌ها و شبکه‌ی آب آشامیدنی دارد. لایحه‌ی زیرساخت‌ها امیدوار است تا در دهه‌ی آینده ۲۸ میلیارد دلار از این بودجه را از طریق مالیات اعمال شده بر حوزه‌ی رمز ارزها تامین نماید. با این‌حال این لایحه باتوجه به عدم شفافیت درخصوص ارائه‌ی اطلاعات کاربران به سازمان‌های مالیاتی به تصویب نرسیده است.

در این لایحه آمده است که کارگزاران رمز ارز موظف‌اند تا اطلاعات شخصی کاربران را به سازمان خدمات درآمد داخلی (IRS) گزارش دهند. اما دامنه‌ی این لایحه‌ به‌قدری وسیع است که ماینرها و دارندگان کیف‌پول‌های غیرامانی مشمول قوانین شرکت‌های بزرگ این صنعت مانند Coinbase می‌شند. طی هفته‌ی گذشته دو اصلاحیه‌ی کاملا متفاوت برای شفاف‌سازی این امر مطرح گشت.

اصلاحیه‌ی نخست توسط سه سناتور دوست‌دار رمز ارز یعنی Wyden-Lummis-Toomey مطرح شد و به‌موجب آن نهاد‌های غیرامانی همچون ماینرهای بیت‌کوین و کیف‌پول‌های اتریوم از پرداخت مالیات معاف می‌شدند. اما اصلاحیه‌ی دوم که به Portman-Warner مشهور است تنها از شبکه‌ی اثبات کار (PoW) حمایت کرده و از حاضرین حوزه‌ی اثبات سهام (PoS)، اعتبارسنج‌ها، نودها و توسعه‌دهندگان پروتکل‌هایی مانند اتریوم ۲.۰ می‌خواهد تا اطلاعات کاربران‌شان را تا دراختیار IRS بگذارند.

هشدار رهبران رمزنگاری

جامعه‌ی رمز ارز آمریکا خواهان اصلاحیه‌ی نخست است و مخالفت خود را با پیشنهاد Portman-Warner صریحا اعلام و آن را غیرقابل اجرا خوانده است.

Brian Armstrong، مدیرعامل Coinbase، در روز چهارشنبه گفت که نمی‌توان با ماینرها، اعتبارسنج‌ها، توسعه‌دهندگان قراردادهای هوشمند و پروتکل‌های متن‌باز همچون کارگزاران امورمالی برخورد نمود.

رهبران رمزنگاری آمریکا درخصوص رای‌گیری لایحه‌ی زیرساخت‌‌ها هشدار دادند

وی در توئیتی نوشت:

«ازجایی که قراردادهای هوشمند شرکت تجاری محسوب نمی‌گردند، نمی‌توان از آنها برای تکمیل فرم‌های مالیاتی و ارائه‌ی اطلاعات KYC انتظار داشت. این قرادادها نرم‌افزارهایی هستند که بر بستر بلاک‌چین اجرا می‌شوند و دسترسی و استفاده‌ از آنها برای همه ممکن است.»

ایلان ماسک نیز با سخنان Armstrong موافقت کرده و گفته است: «اکنون زمان آن نیست که برندگان و بازندگان صنعت رمز ارز را مشخص کنیم. هیچ بحرانی نباید منجر به قانون‌گذاری عجولانه گردد.»

Kathryn Haun، از شرکای شرکت سرمایه‌گذاری Andreessen Horowitz، نیز خواستار توقف اصلاحیه‌ای شد که حاضرین شبکه‌ی اثبات سهام را ملزم به ارائه‌ی گرازش‌های مالی می‌نماید.

رهبران رمزنگاری آمریکا درخصوص رای‌گیری لایحه‌ی زیرساخت‌‌ها هشدار دادند

وی بیان داشت:

«اجبار شبکه‌های اثبات سهام برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات خود با IRS هیچ کمکی به بهبود همکاری‌های مالیاتی نکرده و با خروج صنعت رمز ارز از خاک آمریکا، موجب افت درآمد مالیاتی این کشور می‌شود.»

Cameron Winklevoss، هم‌بنیان‌گذار صرافی Gemini، نیز در توئیتی نوشت: «توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری، اپراتورهای نودها، ماینرها و سایر دارندگان دارایی‌های غیرامانی قادر به پیروی از قانون مالیاتی جدید نیستند، زیرا این گروه از افراد اطلاعات لازم را دراختیار ندارند.»

رهبران رمزنگاری آمریکا درخصوص رای‌گیری لایحه‌ی زیرساخت‌‌ها هشدار دادند

پیشنهاد مطالعه: کشورهای مختلف برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های حوزه رمز ارز چه قوانینی دارند؟

Source

https://coiniran.com/?p=46958
دکمه بازگشت به بالا