ایستگاه خبر

توجه به رمزارز‌ها و بلاکچین در ابلاغیه عرضه عمومی اولیه شرکت Airbnb

به گزارش خبرگزاری Coindesk،‌ بر طبق اطلاعیه‌ای که شرکت Airbnb در مورد عرضه عمومی اولیه (IPO) برنامه‌ریزی شده خود منتشر کرده به نظر می‌رسد این شرکت به فناوری بلاکچین و رمزارز‌ها روی آورده است.

این ابلاغیه که روز دوشنبه در کمیسیون بورس و اوراق ایالات متحده ثبت شده اشاره می‌کند که موفقیت شرکت در آینده، در گرو توانایی پذیرش فناوری‌های نوظهور مثل رمزارز‌ها، توکنیزه کردن و فناوری‌های اعتبارسنجی و احراز هویت است. علاوه بر فناوری بلاکچین، این متن به هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و افزوده، ذخیره‌سازی ابری و رمزنگاری زیستی به عنوان فناوری‌های احتمالی اصلی در آینده‌ی شرکت اشاره می‌کند.

در گذشته، شرکت Airbnb اعلام کرده بود که قصدی برای پذیرش بیتکوین به عنوان راهی برای پرداخت در بستر خود ندارد. اگرچه بعد از آن معلوم شد این شرکت یک تیم را از شرکت پرداخت رمزارزی ChangeTip به خدمت گرفته است.

اگر این شرکت غول در زمینه اجاره خانه به صورت رسمی درباره خدمات رمزارز صحبت کند، قطعا این خبر می‌تواند موجی پردامنه را در سطح این صنعت ایجاد نماید، همان طور که وقتی شرکت پرداخت PayPal ماه گذشته پس از یک سال گمانه‌زنی، از خدمات خرید رمزارز خود پرداه‌برداری کرد، همین موج به راه افتاد.

حالا برای عرضه عمومی اولیه خود قصد دارند بر بستر بازار انتخاب جهانی NASDAQ با نماد ABNB معامله شوند. خبرگزاری Reuters گزارش کرده که این شرکت می‌خواهد در عرضه اولیه خود نزدیک به ۳ میلیارد دلار سرمایه را جذب نماید. ارزش بازاری شرکت Airbnb بیش از ۳۱ میلیارد دلار است.

در ابلاغیه خود اشاره کرده‌اند که این شرکت با وجود محدودیت‌های شدید ناشی از پاندمی کرونا، توانسته است در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ سودآوری کند. چندین پروژه غیرمتمرکز بر مبنای بلاکچین با هدف ایجاد رقابت با Airbnb وارد این بازار شده‌اند اما تا کنون به موفقیت درخوری دست نیافته‌اند.

استارت‌آپ Bee Token یک بستر غیرمتمرکز برای اشتراک‌گذاری خانه و فضای اسکان است. این شرکت در یک عرضه کوین اولیه در سال ۲۰۱۸ توانست ۴.۵ میلیون دلار تأمین سرمایه کند. این رمزارز در همان سال به ارزش بازاری ۱۱ میلیون دلار رسید اما متأسفانه در حال حاضر تنها ۹۸ هزار دلار ارزش بازاری دارد.

بیشتر بخوانیم: بیت کوین چیست | راهنمای جامع + ویدیو

https://coiniran.com/?p=42092
دکمه بازگشت به بالا