ایستگاه خبر

AgeUSD نخستین استیبل‌کوین کاردانو خواهد بود

AgeUSD نوعی استیبل‌کوین الگوریتمى است که بزودی در بلاک‌چین کاردانو معرفی خواهد شد. ADA، توکن بومی بنیاد کاردانو، هم اکنون هفتمین رمز ارز برتر از نظر ارزش بازار است. AgeUSD نخستین توکن پایداری است که بر بلاک‌چین این شبکه عرضه خواهد شد. این استیبل‌کوین حاصل همکاری شرکت پشتیبان کاردانو یعنی Input-Output Global، شرکت بلاک‌چینی Emurgo و بنیاد Ergo است که مسئولیت توسعه‌ی AgeUSD را برعهده دارد.

این اتفاق همزمان با افزایش تقاضای جهانی برای رمز ارزها رخ می‌دهد، زیرا بیت‌کوین توانسته است به اوج قیمت تاریخی جدیدی دست یابد.

در چنین شرایطی بازار استیبل‌کوین‌ها نیز تحت تاثیر بیت‌کوین قرار گرفته و ارزش توکن‌های در گردش به ویژه جفت‌های معاملاتی اوج گرفته‌اند. برای نمونه ارزش در گردش محبوب‌ترین استیبل‌کوین بازار یعنی تتر (USDT) بیش از دو برابر شده و به ۴۷.۲ میلیارد دلار رسیده است. بر اساس داده‌های موجود، بیش از ۳۰ عدد توکن‌های پایداردر بازار وجود دارند.

رویکرد نوین AgeUSD

ظهور استیبل‌کوین‌ها مسیر را برای توسعه‌ی راهکارهای نوین در راستای حفظ پایداری زیرساخت‌های مربوطه می‌گشاید. AgeUSD نسل نوینی از این نوع توکن‌هاست که برای حفظ ارزش خود به‌جای وجه‌ التزام‌ یا تضمین از الگوریتم‌ها بهره می‌برد.

ارزش استیبل‌کوین‌هایی مانند تتر با ارز فیاتی که با نسبت یک-به-یک به هر واحد از این توکن گره خورده است تضمین می‌گردد. گروه دیگری از استیبل‌کوین‌ها برای عدم اتکا به ارزهای فیات به سبد سایر رمز ارزها وابسته هستند. تعداد هریک از رمز ارزهای این سبد با قراردادهای هوشمند اجرا شده در بازار تعیین خواهد شد.

AgeUSD نخستین استیبل‌کوین کاردانو خواهد بود

حال توکن AgeUSD برای ارزش‌گذاری راهکاری مبتنی بر قوانین را جایگزین نوسانات بازار رمز ارزها نموده است. هدف اصلی آن طبق گفته‌ی Emurgo این‌گونه عنوان شده‌ است:

«مکانیزه نمودن هرچه بیشتر شبکه طبق اصول ریاضیات و عدم اتکا بر تراکنش‌های پویا که در نهایت منجر به بار اضافه و اختلال شبکه‌ی بلاک‌چین خواهند شد.»

مسیر پیش‌روی کاردانو

بنیاد کاردانو در ماه فوریه به کاربران این امکان را داد تا بر بلاک‌چین اصلی این شبکه توکن‌های بومی خود را ساخته و با آنها معامله نمایند. چیزی که کاردانو را از سایر پلتفرم‌های بلاک‌چینی از قبیل اتریوم و پولکادات متمایز می‌کند قابلیت تبدیل شدن به یک بلاک‌چین چند دارایی (multi-asset) است.

این تغییر در راستای تحقق بروزرسانی Voltaire است که از آن به‌عنوان «آخرین قطعه پازل برای تبدیل شبکه‌ی کاردانو به یک سیستم کاملا مستقل و فراروند (self-sustaining)» یاد می‌گردد.

پیشنهاد مطالعه: کیف پول سرد و گرم چه تفاوتی با هم دارند؟

Source

https://coiniran.com/?p=45171
دکمه بازگشت به بالا