ایستگاه خبر

پس از سلسیوس، بایننس به‌طور موقت برداشت بیت کوین را متوقف کرد!

به نظر می‌رسد بایننس، بزرگترین صرافی رمز ارز جهان، با تعلیق موقت برداشت بیت کوین وحشت بازار ناشی از بحران نقدینگی سلسیوس را تشدید کرده است.

بایننس برداشت بیت کوین را به حالت تعلیق درآورد

بایننس یک تراکنش معلق را عامل توقف موقت برداشت بیت کوین می‌داند. مدیر عامل این صرافی، ژانگ‌پنگ ژائو، ملقب به CZ، اوایل امروز در توییتر از تعلیق موقت خبر داد و گفت که این مشکل برطرف خواهد شد و برداشت‌ها ظرف ۳۰ دقیقه از سر گرفته می‌شود. با این حال، پس از گذشت ۳۰ دقیقه بدون هیچ نشانه‌ای از از سرگیری برداشت بیت کوین، ژائو توییت اولیه خود را با توییت دیگری دنبال کرد و توضیح داد که تعلیق تنها بر شبکه بیت کوین تأثیر می‌گذارد و احتمالاً حل و فصل بیش از حد انتظار طول می‌کشد.

احتمالاً رفع این مشکل کمی بیشتر از برآورد اولیه من طول می‌کشد. به زودی اطلاعات بیشتری در اختیار شما می‌گذاریم. از شکیبایی و درک شما متشکرم.

تعلیق برداشت بیت کوین بایننس ساعاتی پس از آن صورت گرفت که یکی از بزرگترین وام‌دهندگان ارز دیجیتال در صنعت، سلسیوس، اعلام کرد که تمام برداشت‌های دارایی را به دلیل آنچه که اکنون به نظر می‌رسد وضعیت ورشکستگی جریان نقدی است، مسدود می‌کند. با وجود نامرتبط بودن، به نظر می‌رسد زمان وقوع این دو رویداد وحشت عمومی را در بازار ارزهای دیجیتال تشدید کرده است و برخی از اعضای جامعه را به این گمان می‌برد که بایننس ممکن است با بحران نقدینگی نیز دست و پنجه نرم کند.

در این میان، دوباره گمانه‌زنی‌هایی در توییتر دوباره مشاهده می‌شود مبنی بر اینکه مبادلات ارزهای دیجیتال ممکن است از سیستم‌های ذخیره کسری استفاده کنند—که به مشتریان اجازه می‌دهد با بیت‌کوینی که فقط در دفاتر داخلی آن‌ها وجود دارد معامله کنند. با این حال، این گمانه‌زنی‌ها با هیچ مدرک محکمی پشتیبانی نمی‌شوند. در بیانیه‌ای که تقریباً یک ساعت پس از توقف برداشت‌ها در وبسایت بایننس منتشر شد، بایننس بار دیگر تأکید کرد که توقف به دلیل مشکل پردازش شبکه است. این صرافی گفت:

این [تعلیق موقت برداشت بیت کوین] به دلیل گیر افتادن دسته‌ای از تراکنش‌ها به دلیل کارمزدهای پایین تراکنش‌های ارسالی است و در نتیجه منجر به تعلیق برداشت‌های شبکه بیت‌کوین (BTC) شده است.

در حالی که بایننس هش تراکنش خاص یا دسته‌ای از تراکنش هایی که ظاهراً در mempool بیت کوین گیر کرده را به اشتراک نگذاشته است (منطقه انتظاری که تراکنش‌های ارسال شده بیت کوین در انتظار تأیید ماینرها هستند)، داده‌های Blockchain.com نشان می‌دهد که جهش قابل توجهی در شبکه وجود داشته است. حجم mempool در چند ساعت گذشته، توضیح بایننس را قابل قبول جلوه می‌دهد.

قضاوت کردن اینکه توقف برداشت بیت کوین بایننس چه تأثیری بر بازار کریپتو داشته است، دشوار است. گزارش تورم بالای ۴۰ ساله روز جمعه، توقف برداشت سلسیوس و مشکلات کلی‌تر اقتصاد کلان، همه در روزهای اخیر بر بیت کوین تأثیر گذاشته‌اند. بزرگترین ارز دیجیتال موجود در بازار در حال حاضر با قیمتی در حدود ۲۲۴۰۰ دلار معامله می شود که تقریباً ۱۸ درصد کمتر از بالاترین قیمت روزانه آن یعنی ۲۸۱۹۶ دلار است.

 

پیشنهاد مطالعه: حمایت مالی با ارز دیجیتال چگونه انجام می‌شود؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=57349
دکمه بازگشت به بالا