ایستگاه خبر

بانک مرکزی استرالیا در حال بررسی فناوری بلاکچین است

یک ارزیابی تازه منتشر شده از بانک مرکزی استرالیا (Reserve Bank of Australia) که بر روی سیستم مالی کنونی آن انجام گرفته تلاش های متعددی را از بانک مرکزی برای تحقیق و مطالعه و توسعه راه حل های بلاکچینی نشان می دهد.

گزارش این بانک بر تحولات جدید در زیرساخت مالی اشاره دارد و همچنین بطور خاص بر ایجاد چیزی که قبل تر به آن “کارگروه داخلی” جهت بررسی مفهوم فناوری بلاکچین گفته می شد اشاره می کند.

دولت استرالیا با اجرای یک دستور کار “فین-تک دوستانه” سعی در تشویق و ترغیب شرکت های صنعتی و استارت-آپ ها جهت توسعه و پیشنهاد راه حل ها دارد. سازمان استاندارد ملی استرالیا همچنین تلاش های جهانی ISO برای توسعه استانداردهای بلاکچین را رهبری می کند.

بانک مرکزی استرالیا می نویسد:« ما در یک گروه کاری از Committee on Payments و Market Infrastructures مشارکت می کنیم که در حال بررسی دفترکل توزیع شده و پیامدهای آن است.»

در حدود سال گذشته ،رییس دپارتمان سیاست پرداختی بانک مرکزی استرالیا آقای Tony Richards این موضوع که بانک در حال بررسی توسعه های حوزه ارز دیجیتال است را تایید کرده و بخصوص بر احتمال وجود دلار ملی دیجیتالی در آینده اشاره کرده است.

Richards با توجه به تلاش های انگلستان، کانادا و بخصوص چین گفته است که:« با در نظر گرفتن راهی که کشورها درباره ارزهای دیجیتالی پیش گرفته اند، بانک علاقمند است بداند که چه کارهایی امکانپذیر و چه چیزهایی مشکل ساز خواهد بود.»

در اواخر سال ۲۰۱۶، یک مقاله از دولت استرالیا که توسط هیات استانداردهای حسابداری کشور نوشته شده بر نیاز به استانداردهای گزارش گیری مالی جدیدی برای دیجی ارزهایی مثل بیتکوین اشاره می کند و بر این باور است که دیجی ارزها یک پدیده کافی برای ایجاد استانداردهای جدید مالیاتی است.

اخیرا کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) که رگولاتور سرویس های مالی کشور است یک برگه پرسشنامه درباره فناوری بلاکچین جهت سنجش یک چارچوب قانونی برای این نوآوری صادر کرد. این برگه یک پرسشنامه کوتاه برای شرکت ها و استارتآپ هایی در استرالیا است که در حال استفاده و یا به فکر استفاده از فناوری بلاکچین هستند.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Images via cryptocoinsnews , fxstreet

https://coiniran.com/?p=5664
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x