ایستگاه خبر

سرمایه گذاری ۱٫۴۴ میلیارد دلاری چین روی فناوری مالی و بلاکچین

چین که در تلاش است تا به مرکز مسلط در فن آوری مالی در آسیا تبدیل شود، یک بنیاد مالی با پشتوانه ۱۰ میلیارد یوآن (معادل ۱٫۴۴ میلیارد دلار) در پکن راه افتاده و روی فرآیند مدیریتی ادغام و تملک (خرید و فروش، ادغام و ترکیب شرکت های مختلف برای تسهیل سرمایه گذاران در یک بخش خاص صنعتی) در بخش مالی تمرکز کرده تا سرمایه گذاران و راه اندازان در این صنعت را حمایت کند.
این بنیاد با عنوان «بنیاد مالی ادغام و تملک فن آوری مالی آسیا»، در واپسین هفته ماه دسامبر، هم با سرمایه دولتی و هم با سرمایه خصوصی براه افتاده است.
این بنیاد مالی که توسط شرکت Credit China Fintech Holdings Ltd و شرکت های تابع آن مستقر در هنگ کنگ تاسیس شده است، حامیانی نیز در میان شرکت هایی دارد که مدیریت دارایی دولتی را در دست دارند.
شنگ جیا (Sheng Jia) مدیر شرکت Credit China Fintech، به روزنامه دیلی چین، درباره  حیطه هایی که این بنیاد به دنبال سرمایه گذاری است،چنین توضیح می دهد:

«سرمایه گذاری ما متمرکز است روی شرکت های پیشتاز در حیطه های big data، AI، (عملیات محاسباتی که مستلزم شماری کثیری از کامپیوتر باشد) cloud computing، پرداخت موبایل، تامین مالی زنجیره عرضه و بلاک چین.»
در ادامه یکی دیگر از مدیران این بنیاد  افشا کرد که از قبل مشغول کار با شماری از پروژه ها هستند. به خصوص پروژه هایی که مشمول زیرساخت بلاک چین، سرویس های اعتباری و سرمایه گذاری روی مصرف و بهره مند از big Data هستند.

افزایش سرمایه گذاری روی فن آوری مالی

چین در رقابت با رقبایی مانند سنگاپور و ژاپن، در پی افزایش سرمایه گذاری در فن آوری مالی است.  اخیرا ادعا می شود که چین نسبت به دیگر بازارهای آسیایی، در سرعت، مقیاس و پیچیدگی پیشرفت فن آوری مالی عملکرد بهتری دارد.

جدیدترین ارقام مربوط به فن آوری مالی نشان می دهند که سرمایه گذاری روی این صنعت در خلال ماه جولای ۲۰۱۵ تا ماه جون ۲۰۱۶، به ۸٫۸ میلیارد دلار رسید که نشان از افزایش ۲۵۲ درصدی از سال ۲۰۱۰ دارد. سرمایه گذاری روی صنعت مالی در چین نیز تاثیر قابل ملاحظه ای روی این صنعت در آسیا گذاشته است. در نیمه اول سال ۲۰۱۶، صنعت مالی آسیا شاهد سرمایه گذاری ده میلیارد دلاری بوده که بسیار بیش از سرمایه گذاری ۴٫۶ میلیارد دلار در آمریکا و ۱٫۸ میلیارد دلار در اروپا است.

علاقه حکومت چین به مطالعه و توسعه فن آوری بلاک چین باعث رونق گرفتن بیشتر صنعت مالی شده است. حکومت چین با برگرفتن این وجه مشخصه اصلی بیت کوین به عنوان یک پول دیجیتالی، در تلاش است تا پول دیجیتالی خود را که توسط بانک مرکزی منتشر می شود براه اندازد. توسعه فن آوری بلاک چین به خصوص در برنامه پنج ساله اخیر چین قید شده است همراه با مواردی مانند محاسبات کلود (cloud computing)، آموزشی ماشینی و هوش مصنوعی.

اظهارات این بنیاد مالی میلیاردی طی هفته هایی انجام شد که شرکت سرمایه گذاری بلاک چین Huiyin، از یک سرمایه گذاری بیست میلیون دلار روی بیت کوین و بلاک چین خبر داد. این سرمایه گذاری که از قبل در صرافی هایی که Purse.io و یک صرافی بیت کوین هندی سرمایه گذاشته است، در پی ایجاد سرمایه در پول دیجیتالی و صنعت بلاک چین در چین و فراتر از آن هست.

منبع

https://coiniran.com/?p=4296
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x