ایستگاه خبر

گزارش ۲۱Shares خبر از بازدهی بهتر بیت‌کوین نسبت به سهام وال استریت می‌دهد!

پیش از شیوع کرونا بیت‌کوین به دلیل همبستگی اندکی که با دارایی‌های سنتی ازقبیل بورس سهام وال استریت داشت، پوشش ریسک تورمی محبوبی محسوب به شمار می‌آمد؛ اما با گذشت زمان و در ماه‌های اخیر به خاطر تحولات اقتصادکلان این سناریو چرخش ۱۸۰ درجه‌ای داشته است. طبق گزارشی که ازسوی ۲۱Shares منتشر شده است بیت‌کوین و شاخص S&P ۵۰۰ هم‌سو و متقارن باهم حرکت کرده و همبستگی آن‌ها به اوج تاریخی ۰.۶۹ رسیده است.

کاهش همبستگی بیت‌کوین نسبت به شاخص S&P ۵۰۰ در بلندمدت

مطالعه‌ی ۲۱Shares حاکی از آن است که این رویدادی کوتاه‌مدت بوده و همبستگی بین رمز ارزها و دارایی‌های سنتی را مختل نخواهد کرد. این شرکت در ششمین شماره از مجموعه مقالات «State of Crypto» متذکر شد که این دو کلاس دارایی‌ مسیرهای متفاوتی را در بلند‌مدت دنبال خواهند کرد.

۲۱Shares با بیان آنکه همبستگی ۰.۰۷ بین بیت‌کوین و طلا بسیار ناچیز و کاملا قابل‌ چشم‌پوشی‌ست متذکر شد که این دو دارایی منابع منحصربه‌فردی را برای تنوع‌بخشی به پورتفولیوی سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهند.

اکثر کاربران کریپتو سعی در زمان‌بندی دقیق سرمایه‌گذاری خود برای کسب سود حداکثری دارند؛ اما سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی رمز ارزها در هفته‌های اخیر تحت‌تاثیر عواملی همچون فروپاشی شبکه‌ی ترا، افزایش نرخ بهره‌ی فدرال رزرو و اختلال‌های مکرر در بلاک‌چین سولانا بوده است.

این گزارش همچنین مدعی شد که زمان‌بندی در اکثر مواقع عامل سرنوشت‌سازی در سرمایه‌گذاری رمز ارزها به شمار نمی‌آید، زیرا در سال گذشته بیت‌کوین توانست در ۹۰ درصد موارد علی‌رغم زمان سرمایه‌گذاری عملکرد خود را بهبود بخشد. این وضعیت حتی در بازه‌ی سه ساله با بهبود ۱۰۰ درصدی همراه بوده است.

۲۱Shares خاطرنشان کرد که استفاده از رمز ارزها در سبد سرمایه‌گذاری «نرخ بازده‌ی مبتنی بر ریسک» را به حداکثر رسانده و انتخاب رمز ارزهایی با ارزش بازار بالا بهتر از استفاده‌ی انحصاری از بیت‌کوین می‌باشد.

۲۱Shares در پایان یادآور شد که بسیاری از موسسات بزرگ سرمایه‌گذاری ازجمله بانک آمریکا (BoA) رویکرد منفی خود نسبت به کریپتو را تغییر داده و به پذیرش این کلاس از دارایی‌ها تمایل نشان داده‌اند. بانک آمریکا در آخرین اظهارات خود اعتراف کرد با آنکه فاقد هرگونه طرح احتمالی برای ارائه‌ی خدمات رمز ارز به مشتریان است، نمی‌تواند از اهمیت بیت‌کوین و سایر رمز ارزها چشم‌پوشی نماید.

پیشنهاد مطالعه: گیم فای (GameFi) چیست؟ چگونه از بازی‌های Play to Earn کسب درآمد کنیم؟

Source

https://coiniran.com/?p=57326
دکمه بازگشت به بالا