ایستگاه خبر

گزارش 21Shares خبر از بازدهی بهتر بیت‌کوین نسبت به سهام وال استریت می‌دهد!

پیش از شیوع کرونا بیت‌کوین به دلیل همبستگی اندکی که با دارایی‌های سنتی ازقبیل بورس سهام وال استریت داشت، پوشش ریسک تورمی محبوبی محسوب به شمار می‌آمد؛ اما با گذشت زمان و در ماه‌های اخیر به خاطر تحولات اقتصادکلان این سناریو چرخش 180 درجه‌ای داشته است. طبق گزارشی که ازسوی 21Shares منتشر شده است بیت‌کوین و شاخص S&P ۵۰۰ هم‌سو و متقارن باهم حرکت کرده و همبستگی آن‌ها به اوج تاریخی 0.69 رسیده است.

کاهش همبستگی بیت‌کوین نسبت به شاخص S&P ۵۰۰ در بلندمدت

مطالعه‌ی 21Shares حاکی از آن است که این رویدادی کوتاه‌مدت بوده و همبستگی بین رمز ارزها و دارایی‌های سنتی را مختل نخواهد کرد. این شرکت در ششمین شماره از مجموعه مقالات «State of Crypto» متذکر شد که این دو کلاس دارایی‌ مسیرهای متفاوتی را در بلند‌مدت دنبال خواهند کرد.

21Shares با بیان آنکه همبستگی 0.07 بین بیت‌کوین و طلا بسیار ناچیز و کاملا قابل‌ چشم‌پوشی‌ست متذکر شد که این دو دارایی منابع منحصربه‌فردی را برای تنوع‌بخشی به پورتفولیوی سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهند.

اکثر کاربران کریپتو سعی در زمان‌بندی دقیق سرمایه‌گذاری خود برای کسب سود حداکثری دارند؛ اما سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی رمز ارزها در هفته‌های اخیر تحت‌تاثیر عواملی همچون فروپاشی شبکه‌ی ترا، افزایش نرخ بهره‌ی فدرال رزرو و اختلال‌های مکرر در بلاک‌چین سولانا بوده است.

این گزارش همچنین مدعی شد که زمان‌بندی در اکثر مواقع عامل سرنوشت‌سازی در سرمایه‌گذاری رمز ارزها به شمار نمی‌آید، زیرا در سال گذشته بیت‌کوین توانست در 90 درصد موارد علی‌رغم زمان سرمایه‌گذاری عملکرد خود را بهبود بخشد. این وضعیت حتی در بازه‌ی سه ساله با بهبود 100 درصدی همراه بوده است.

21Shares خاطرنشان کرد که استفاده از رمز ارزها در سبد سرمایه‌گذاری «نرخ بازده‌ی مبتنی بر ریسک» را به حداکثر رسانده و انتخاب رمز ارزهایی با ارزش بازار بالا بهتر از استفاده‌ی انحصاری از بیت‌کوین می‌باشد.

21Shares در پایان یادآور شد که بسیاری از موسسات بزرگ سرمایه‌گذاری ازجمله بانک آمریکا (BoA) رویکرد منفی خود نسبت به کریپتو را تغییر داده و به پذیرش این کلاس از دارایی‌ها تمایل نشان داده‌اند. بانک آمریکا در آخرین اظهارات خود اعتراف کرد با آنکه فاقد هرگونه طرح احتمالی برای ارائه‌ی خدمات رمز ارز به مشتریان است، نمی‌تواند از اهمیت بیت‌کوین و سایر رمز ارزها چشم‌پوشی نماید.

پیشنهاد مطالعه: گیم فای (GameFi) چیست؟ چگونه از بازی‌های Play to Earn کسب درآمد کنیم؟

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا