مبانی اقتصاد و پولمقالات بیت کوین

بیت کوین و رمزارز یا بانکداری سنتی؟ آینده از آن کدام یک است؟

تفاوت بیت کوین و رمزارز با سیستم بانکداری سنتی ، مزایا و معایب بانکداری سنتی و بیت کوین، چشم انداز آینده این دو سیستم چگونه خواهد بود؟

در مقاله ی حاضر به تفاوت بیت کوین و رمزارز با سیستم بانکداری سنتی پرداخته می شود. در ابتدا تاریخچه ای از بانکداری سنتی که به حدود ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد باز می گردد بیان شده و سپس به ذکر مزایا و معایب این سیستم پرداخته می شود؛ مزایایی مانند آسانی استفاده و وجود فضای فیزیکی و استفاده راحت از پول نقد که نیاز به الکتریسیته و اینترنت ندارد به تفصیل توضیح داده می شود.

بیت کوین و ارز دیجیتال یا بانکداری سنتی ؟ آینده از آن کدام یک است؟
bitcoin vs traditional banking

معایب بانکداری سنتی

در ادامه به معایب سیستم بانکداری سنتی می پردازیم و به مشکلاتی مانند دستکاری و فساد در این سیستم ها توسط حکومت ها و افراد صاحب نفوذ اذعان می شود. هزینه ی بالای تراکنش ها در سیستم بانکداری سنتی و سختی انتقال وجه از کشوری به کشور دیگر همراه با چندی دیگر از معایب بانکداری سنتی مورد اشاره قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید: ثروتمندترین ها چقدر از Bitcoin و ارز های دیجیتال می دانند؟

تولد بیت کوین و ارز دیجیتال

در دنباله ی مقاله بحران های مالی سال ۲۰۰۸ و تولد بیت کوین عنوان می گردد. در واقع ارز دییجتال به عنوان یک راه حل اختراع شد و توانایی تغییرات زیاد در نظام بانکداری را دارد. سپس بیت کوین و طرز کار آن شرح داده می شود و بعد از آن مزایا و معایب آن موشکافی می گردد؛ مزایایی مانند غیر متمرکز بودن و آسانی استفاده همراه با بسیاری موارد موضوع بحث خواهد بود و به معایبی مانند ظرفیت شبکه و عدم پذیرش بیت کوین توسط بسیاری از صاحبان مشاغل اشاره می شود.

در پایان از بحث حاضر نتیجه گیری شده و ابراز می گردد که در آینده، هم بیت کوین و رمزارز ها و هم بانکداری  باقی خواهند ماند؛ اما قطعا بیت کوین و ارز های دیجیتالی باعث ایجاد یک انقلاب و تحولات شگرف در سیستم بانکداری خواهند شد و کنترل را از دست حکومت ها خارج کرده و به مردم واگذار می کنند. مشکلاتی مانند هزینه ی زیاد تراکنش ها و همچنین سختی انتقال پول از کشوری به کشور دیگر همگی در سیستم بانکداری سنتی مورد تجدید نظر و اصلاحات قرار خواهند گرفت.

[googlepdf url=”https://coiniran.com/wp-content/uploads/2018/06/bitcoin_vs_traditional_bankingنمونه_خوانی_.pdf” ]

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

https://coiniran.com/?p=22277
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x