ایستگاه خبر

بیتکوین رکورد بالاترین قیمت خود را با رسیدن به 1215دلار شکست

بیت کوین در بالاترین سطح خود نسبت به گذشته است و هیچ نشانه ای از پایین آمدن آن وجود ندارد.

بعد از آنکه بیشتر از 2 هفته بیت کوین در سطح 1000 دلار ماند، حال بیت کوین در وضعیتی ست که به گفته تحلیل گران گواهی بر آن است که در این مرحله، این دیجی ارز کف قیمتی جدید برای خود ساخته است.

در طول تاریخ اولین باری است که مدت زمانی که قیمت بیت کوین بالاتر از 1000 دلار باشد، این قدر طولانی شده است. این موضوع از 14 فوریه (معادل با 26بهمن ماه) شروع شد.

در این مدت قیمت بیت کوین به طور پیوسته بالا رفته است و در 23فوریه به بالاترین سطح در تمام دوران یعنی 1186.33 دلار رسید و سپس به رکوردهای جدیدی در طی این دوره دست یافت.

این دیجی ارز اخیرا زمانی که به قیمت 1210.16 دلار در ساعت 6:30 صبح دیروز رسید، کلیه رکوردهای تاریخی خود را شکست و به بالاترین قیمت رسید.

این در حالی ست که در زمانی که این گزارش نوشته می شود قیمت بیت کوین کمی بالاتر هم رفته و به عدد 1215 دلار معادل 4/621/638 تومان رسیده است.

پتانسیل صعود

بسیاری از ناظران بازار بر این باورند که اگر SEC یا همان کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ETF را بپذیرد، قیمت بیت کوین صعود قابل ملاحظه ای خواهد داشت. مهلت تایید ETF تا 11مارس (معادل 21اسفند) است.

با این حال بسیاری از ناظران بازار پیش بینی کرده اند که شانس دریافت مجوز از این سازمان دولتی برای ETF بسیار کم است. برای مثال یکی از سرمایه گذاران و کارآفرینان به نام Vinny Lingham، احتمال تایید شدن ETF را 10 الی 15 درصد می داند. این در حالی ست که  Spencer Bogart تحلیل گر سابق بانک سرمایه گذاری Needham & Co بر این باور است که احتمال تایید شدن کمتر از 25درصد است.

به گفته برخی از تحلیل گران، تایید شدن ETF باعث تقویت قیمت بیت کوین می شود. همچنین عدم تایید آن می تواند قیمت بیت کوین را به سطوح پایین تر برساند.

با این وجود در این شرایط نامطمئن، شاهد نوساناتی در قیمت بیت کوین در چند روز اخیر بوده ایم. با توجه به رشد قیمت بیت کوین، این نوسانات بین 1/170دلار و 1/215 دلار بوده.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Images via coindesk, Digiarzinsidebitcoins

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا