ایستگاه خبر

با احتساب قیمت ۱۳۰۰ دلار برای هر بیت،قیمت بعدی بیتکوین چه خواهد بود؟

 

قیمت بیتکوین بار دیگر به بالاترین میزان خود در طول زمان نزدیک شده است.

بعد از حدود یک ماه و حمایت افراد نامشخصی از خارج کردن بیتکوین از چرخه سرمایه گذاری کلان، قیمت بیتکوین در شاخص CoinDesk در روز سه شنبه، به بالاترین میزان خود در طول زمان یعنی ۱۳۴۳٫۵۹ دلار  رسید که توانست رکورد قبلی ۱۳۲۵٫۸۱ دلار ماه مارس را بزند.

در حالیکه تحلیلگران در نرم ترین موضع خود، ثبات قیمت را پیش بینی کرده بودند،افزایش قیمت به خاطر عواملی چون پیشرفت فنی به شکل گسترده در حوزه دیجی ارزها و استفاده از بیتکوین در بازارهای نوظهور، با قدرت بیشتری ادامه پیدا کرد.

اما با رشد ۲۰۰ درصدی سالانه قیمت بیتکوین،افراد زیادی این سوال را مطرح میکنند که مسیر حرکت معاملات کالاهای دیجیتالی به کدام سو خواهد بود.روند رو به رشد آن مورد توافق اکثر تحلیلگران قرار گرفت.

یک زمانی تشخیص قیمت بیتکوین به لحاظ روانی بیشتر از یک بار به رقم ۱۵۰۰ دلار اشاره داشت،اگر چه این موضوع مورد توافق جمع نبود.

به عنوان نمونه یکی ازاقتصاد دانان ومعامله گران دیجی ارزها  Tuur Demeester، بر اهمیت نقش یوان (واحد پول چین) بر ارزش بیتکوین تاکید داشت و به گفته او مبلغ ۸۰۰۰ یوان به لحاظ روانی تاثیر گذار خواهد بود و افزود وقتی که از این مرز بگذریم اوضاع آرام میشود.

بدون تردید در دوره ای که بیتکوین به سختی با قیمت ۷۸۰۰ یوان (معادل ۱۱۳۰ دلار) در حال معامله بود، صرافی های معینی در چین مشخصا در ثابت نگه داشتن قیمت تاثیرگذار بودند.

از سوی دیگر معامله گران در مورد قیمت حتی سرسختی بیشتری نیز از خود نشان میدادند.

در این بین سرسختانه ترین رویکرد در بین تحلیلگران متعلق به یکی از بنیانگذاران و سئوکار پلتفرم هرمی دیجی ارز BitMEX به نام Arthur Hayes بود که اظهار کرد رسیدن به رقم ۲۰۰۰ دلار هدف قابل قبولی برای این ارز خواهد بود.

همینطور مدیر تامین صندوق ارزی Tim Enneking پیشبینی کرده بود که قیمت این دیجی ارز به سمت ۱۵۰۰ دلار پیش خواهد رفت اما در همین حدود متوقف خواهد ماند.

Price Volatility

در مورد سودش چطور؟

 

او همینطور به CoinDesk گفته بود قیمت بیتکوین در همین سطح توقف کوتاهی خواهد داشت که معامله گران بتوانند سود کنند و رویکرد “باید صبر کرد تا دید چه اتفاقی می افتد” را بپذیرند.

او اظهار کرده بود که بدون این توقف کوتاه این پیشروی افزایشی سرعتش بیشتر از آن خواهد بود که بتوان به یک ثبات رسید.یکی از بنیانگذاران InvoicePool،که از استارت آپ های fintech است، هم در این مورد مردد بود.

او تاکید داشت زمانی که بیتکوین به بالاترین قیمت خود در طول زمان میرسد، کار سختی ست که بخواهیم پیشبینی کنیم چه زمانی معامله کننده گان به سود خواهند رسید.

البته دادن بینش سودآور بودن در مدت زمان طولانی، به این حجم از معامله گران،هر چند که برخی منکر این مساله میشوند،میتواند به عنوان نشانه ای دیگر از نقش بادوام و با ارزش این ارز دیجیتالی در بین بقیه انتخابها، به عنوان جایگزینی مناسب برای ارز کلاسیک مورد توجه قرار گیرد.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source Via: CoinDesk

 Image Via: btcery.com news.bitcoin.com


Related Posts:

بیتکوین کلکسیونی

 

https://coiniran.com/?p=5873
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x