ایستگاه خبر

Yearn Finance در ادغام با بلاکچین Fantom چند-زنجیره‌ای می‌شود

ادغام Fantom با Yearn Finance به تعریف آینده‌ای چند-زنجیره‌ای ضمن کمک به خدمات مالی مبتنی بر بلاکچین، به رشد فضای DeFi کمک قابل توجهی می‌کند.

Defillama.com، مرجع طلاعات و آمار بلاکچین، گزارش داده است که ارزش کل قفل شده (TVL) در خدمات مالی مبتنی بر رمز ارز حدود ۲۱۰ میلیارد دلار است که از ۱ ژانویه، زمانی که ارزش کل سرمایه قفل شده در حدود ۲۱ میلیون دلار بود، رشد ۱۰۰۰ درصدی را نشان می‌دهد.

Yearn Finance چند-زنجیره‌ای می‌شود

با رشد فضای DeFi و افزایش اخبار جدید در این حوزه، توییت Yearn Finance که ادغام آن با Fantom را اعلام می‌کند، اشاره ای به آنچه در آینده نزدیک می توانیم شاهد آن باشیم می‌کند. این پلتفرم در توییتر جزئیات مربوط به مشارکت خود با Fantom را به اشتراک گذاشت:

امروز، ما با راه‌اندازی Iron Bank Fantom و کیف پول مخصوص Fantom چند-زنجیره‌ای می‌شویم.

حرکت به فراسوی اتریوم

تا به امروز، خدمات Yearn Finance تنها به بلاکچین اتریوم محدود می‌شد، اما افزودن Fantom به تغییر پروتکل‌های این بلاکچین در نسل بعدی اشاره می‌کند و از Fantom به عنوان یک پلتفرم پیشرو در فضای DeFi پشتیبانی می‌کند. آندره کرونجه، بنیانگذار Yearn Finance، بخشی از تیم اصلی Fantom است.

آندره کرونجه یک نام شناخته شده در فضای DeFi است و نقش مهمی در رشد Fantom و رساندن آن به جایگاه کنونی ایفا کرده است. با ارزش قفل شده ۵.۳۱ میلیارد دلار، Yearn Finance دومین پلتفرم بزرگ DeFi است که با Fantom ادغام می‌شود. تا پیش از این CURVE، با ارزش کل قفل شده ۱۵.۹۶ میلیارد دلار، اولین و بزرگترین پلتفرم بود.

یک بلاکچین مناسب برای پروتکل‌های DeFi

در حال حاضر، Fantom سریع‌ترین بلاکچین موجود در این صنعت است و تراکنش‌ها در یک ثانیه پردازش می‌شوند. این را با هزینه های معاملاتی به میزان قابل توجه پایین و همیشگی و همچنین سازگاری EVM Fantom ترکیب کنید، ما می توانیم بفهمیم که چرا توسعه دهندگان به سمت استفاده از این بلاکچین کشانده شده‌اند.

پلتفرم Fantom همچنین رشد چشمگیری در تعداد کاربران داشته است، امروز بیش از ۸۶۱،۴۸۹ آدرس کیف پول منحصر به فرد در این شبکه وجود دارد، در مقایسه با ۱۱۳،۳۲۶ آدرس منحصر به فرد در ابتدای ماه ژوئن رشد خیره‌کننده‌ای را نشان می‌دهد. این شبکه همچنین از اول سپتامبر به طور متوسط ۱.۱۰ میلیون تراکنش داشته است، حتی در برخی از روزها تراکنش‌های بیشتری نسبت به اتریوم انجام داده است. عملکرد مناسب Fantom همچنین پیوسته و همیشگی بوده است، حتی در روزهایی که ترافیک قابل ملاحظه ای در شبکه وجود داشت.

بنیاد Fantom پروژه Artion را نیز راه‌اندازی کرده است، یک پلتفرم NFT بدون کمیسیون که به دلیل هزینه‌های معاملات کم توجه خریداران و هنرمندان را به خود جلب کرده است. این پلتفرم همچنین شاهد راه‌اندازی Geist در ۵ اکتبر بود که یک رکورد برای ارزش کل قفل شده بیش از ۱۱ میلیارد دلار را تنها در سه روز ثبت کرد.

فعالیت‌های Fantom توجه زیادی را به خود جلب کرده است. شرکت Fireblocks، شرکت پیشرو در ارائه خدمات نگهداری، اعلام کرد که با Fantom ادغام شده است و زین پس FTM را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.

 

پیشنهاد مطالعه: نحوه عملکرد صندوق های سرمایه گذاری بورس (ETF) در حوزه بلاکچین

 

Source

https://coiniran.com/?p=47912
دکمه بازگشت به بالا