ایستگاه خبر

حجم معاملات dydx پس از آخرین ممنوعیت رمز ارزها در چین چند برابر شد

حجم معاملات در صرافی غیرمتمرکز dydx در چند روز گذشته رشد خیره‌کننده‌ای را تجربه کرده و از سایر پلتفرم‌های مبادلات غیرمتمرکز شناخته شده مانند Uniswap و Pancakeswap نیز پیشی گرفته است. برخی تحلیلگران معتقدند این ممکن است نتیجه آخرین ممنوعیت رمزارزها در چین باشد که باعث شده کاربران مستقر در چین فعالیت‌های تجاری خود را به این سیستم عامل‌های غیرمتمرکز منتقل کنند.

رشد بی‌سابقه فعالیت کاربران  در صرافی غیرمتمرکز dydx

Dydx صرافی غیر متمرکز که برخلاف سایر پلتفرم‌های مشابه، لیست سفارش ارائه می‌دهد، طی روزهای گذشته با رشد فعالیت زیادی مواجه شده است. فعالیت در مبادله غیر متمرکز در این پلتفرم بسیار زیاد شده است و حالا حجم آن از رقبای غیر متمرکزی مانند Uniswap و Pancakeswap نیز پیشی گرفته است. در حقیقت، در ۲۶ سپتامبر، حجم معاملات dydx از حجم Coinbase نیز پیشی گرفت و به نقطه عطفی برای این پلتفرم تبدیل شد.

به گفته آنتونیو جولیانو، بنیانگذار dydx، این صرافی در ۲۶ سپتامبر موفق به جابجایی ۳.۶۸ میلیارد دلار شد، در حالی که Coinbase در همان روز ۳.۶۱ میلیارد دلار جابجا کرده بود. Dydx در ابتدا مبتنی بر اتریوم بود، اما از آن زمان یک لایه L2 به نام Starkware را توسعه داده است که هزینه‌های بسیار ارزان‌تری را بر کاربران خود اعمال می‌کند. این امر همچنین باعث محبوبیت این پلتفرم مبادله شده است و اکنون برای معامله‌گران روزمره نیز جذاب‌ است.

خروج چین به سمت صرافی‌های غیرمتمرکز

با توجه به رشد باورنکردنی حجم معاملات dydx، برخی از تحلیلگران معتقدند که این ممکن است در نتیجه حرکت معامله‌گران چینی به سمت جایگزین‌های غیر متمرکز پس از رها شدن توسط صرافی‌های متمرکز باشد. این رها شدن به دلیل ممنوعیت اخیر رمزارزها در چین بوده که صرافی‌های آسیایی را مجبور به ارائه خدمات به کاربران سرزمین اصلی چین کرد.

مبادلات غیر متمرکز در حال حاضر بهترین گزینه برای معامله گران چینی است زیرا آنها سیاست‌های KYC را برای مشتریان خود اعمال نمی‌کنند. این بدان معناست که معامله گران می‌توانند دارایی‌های خود را بدون خطر مداخله دولت حفظ و مبادله کنند و در حال حاضر، این ویژگی برای کاربران چینی حیاتی است.

ارزش توکن dydx، توکن حکمرانی بومی این پلتفرم، از زمانی که در اوایل ماه جاری به معامله گران اعطا شد، در حال افزایش مداوم است. این توکن تنها در یک ماه بیش از ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است و قیمت آن در حال حاضر در حدود ۲۴ دلار است. این بدان معناست که ایردراپ این پلت‌فرم که به معامله گران هدیه شد، حالا بیش از دو برابر زمان اعصای آن ارزش دارد، برخی از معامله‌گران در حال حاضر معادل tel:900000 دلار ارزش dydx به دست آورده اند.

پیشنهاد مطالعه: صرافی غیرمتمرکز (DEX) چیست؟ + معرفی بهترین صرافی‌های غیرمتمرکز

Source

https://coiniran.com/?p=47730
دکمه بازگشت به بالا