ایستگاه خبر

سرنوشت سیاه ریپل، سقوط ۴۰ درصدی در یک روز!

قیمت ریپل که به بالاترین سطح دو ماهه خود رسیده بود، و در حالی که طرح خرید عمومی این سکه نتایج مطلوبی در پی نداشت، سقوط سهمناکی را تجربه کرد.

این رمزارز در زمان انتشار خبر در حدود ۰.۴۲ دلار معامله می‌شود که با توجه به داده‌های کوین دسک ۲۰، ۴۰ درصد کمتر از بالاترین قیمت آن یعنی ۰.۷۵ دلار است.

تلاش هماهنگ خرید حدود ۲۰۰۰۰۰ نفر از اعضای گروه تلگرامی دو روزه به نام “Buy & Hold XRP” در ساعت ۰۸:۳۰ صبح قرار بود این رمزارز را به سطوح مقاومت بالاتر برساند. در عوض، ریپل پیش از خرید جمعیت از ۰.۷۵ دلار به ۰.۶۰ دلار کاهش یافت و پس از ساعت ۰۸:۳۰ صبح با سقوط قیمتی جدیدی به ۰.۴۰ دلار رسید.
ارزش این رمزارز آخر هفته گذشته تقریباً دو برابر شد و اوایل امروز به بالاترین قیمت در دو ماه گذشته رسید. این افزایش قیمت به واسطه پیش‌بینی برخی از معامله‌گران‌ ریپل بود که ادعا می‌کردند قیمت این رمزارز افزایش خواهد یافت و حالا بسیاری از آنها ضررهای هنگفتی کرده‌اند.

|| بیشتر بخوانید:‌کیف پول ریپل (XRP) ||

در حال حاضر، علت دقیق این افت قیمت مشخص نیست. اما کاملاً محتمل است که یک نهنگ (سرمایه‌گذار بزرگ) از افزایش قیمت سوءاستفاده کرده و مقدار زیادی از توکن XRP را فروخته است. استراتژی‌های پامپ و دامپ در بازارهای رمزارز خصوصاً برای ریپل بی‌سابقه نبوده است.

یک پست منتشرشده در Reddit، که در مورد خرید گروهی در ساعت ۰۸:۳۰ و موفقیت‌آمیز بودن آن صحبت می‌کرد، اکنون توسط ناظران Ripple حذف شده است. با این حال، گروه تلگرامی همچنان فعال است، جایی که اعضا مشکلات این رمزارز را علت اصلی این افت قیمت می‌دانند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=43503
دکمه بازگشت به بالا