ایستگاه خبر

ارز زی کش Wrapped وارد اکوسیستم دیفای اتریوم می‌شود

به لطف ارتباط جدید زی کش-اتریوم، دارندگان ZEC می‌توانند از کوین‌های خود در پلت‌فرم‌های امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) به عنوان WZEC (ارز زی کش Wrapped) استفاده کنند.

Zcash (ZEC) که بیشتر تمرکزش بر حریم خصوصی است، اولین کوینی است که توسط Wrapped پشتیبانی خواهد شد. Wrapped یک راه ارتباطی میان‌زنجیره‌ای است که امکان ورود رمزارزهای گوناگون را به بلاک چین اتریوم، Tokensoft و Anchorage فراهم می‌کند.

این پل ارتباطی دارندگان Zcash را قادر می‌سازد که از ZECهای محافظت‌شده‌شان در اتریوم و پلت‌فرم‌های امور مالی غیرمتمرکز همچون Maker، Uniswap و Compound استفاده کنند.

ناتان مک کالی، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت Anchorage می‌گوید: «با آوردن منابع نقدینگی جدید به دیفای (DeFi) و امکان استفادهٔ کاربر از ویژگی‌هایی که پروتکل‌های لایه یک را منحصربه‌فرد می‌کند، Wrapped مزیتی برای فعالان بازار و اکوسیستم گسترده‌تر است.»

 

توکن‌ Wrapped چیست؟

برای انتقال یک کوین به یک بلاکچین متفاوت -در این مورد انتقال ZEC به Ethereum- یک قرارداد خاص هوشمند ابتدا کوین‌های اصلی را در شبکه محلی خود قفل می‌کند، و بعد یک نسخه Wrappedشده از آن‌ها را در بلاکچین جدید با نسبت ۱:۱ ایجاد می‌کند.

این کوین‌های رپد شده (Wrapped) قیمت و عملکرد همان نسخهٔ اصلی را حفظ می‌کنند. اگر کاربری بخواهد دارایی‌های خود را به بلاکچین اصلی بازگرداند، این قرارداد هوشمند به سادگی قفل آن‌ها را باز می‌کند و مقدار متناظر همان کوین‌های رپد شده را در اتریوم می‌سوزاند.

Source

https://coiniran.com/?p=41644
دکمه بازگشت به بالا