ایستگاه خبر

آلتکوین هایی که بدترین عملکرد را تا کنون در سال ۲۰۱۸ داشته اند

سال 2018 سال سختی برای رمزارز ها بوده است. همه چیز خیلی رضایت بخش شروع شد؛ ماه ژانویه با وعده ریپل سه دلاری آغاز گردید و tron الت کوینی بود که در 30 روز، 14000 درصد بالا رفت. اوضاع به سرعت تغییر کرد و از آن به بعد مرتب در حال بد تر شدن است. کوین های زیر با در نظر گرفتن بالا ترین صعودی که تا کنون داشته اند، در سال 2018 دارای عظیم ترین افت بوده اند.

با افت ۶۰۰ میلیارد دلار در سه ماه، بازار ارز های رمزنگاری شده دوران پرهیجانی را سپری می کند. این رمزارز ها دوباره احیا خواهند شد و زمانی که چنین چیزی به وقوع بپیوندد، بالا ترین قله های صعود ممکن است دوباره برگردند. در حالی که اکنون هر رمزارزی در بازار قرمز شده است، جدا کردن تعداد خاصی از آنها و بیان عملکرد ضعیفشان، به نظر بی عدالتی می رسد؛ اما حتی بدون دل مشغولی در مورد ارزش دلار، تحلیل آلتکوین هایی که بیشترین افت را نسبت به بالا ترین قله خود داشته اند، اغراق آمیز ترین دارایی های ۲۰۱۸ را آشکار می کند.

ثبت کردن درصد افت و تعداد روز هایی که از زمان بالاترین ارزش یک سکه گذشته، تبدیل به یک استاندارد مشهور برای وب سایت هایی شده که کریپتو ها را پی گیری می کنند. علاوه بر Onchainfx، حالا یک وب سایت اختصاصی دیگری هم به نام ATHcoinindex.com ایجاد شده است. این سایت، کوین هایی را مجزا می کند که در نتیجه ی پامپ و دامپ سریعا به بالاترین رشد خود رسیدند و بزرگ ترین بازندگان امسال واضح است که دارندگان این کوین ها هستند که با قیمت بالا آنها را خریداری کرده اند.

امید به تحول در بازار این آلت کوین ها (رمزارز ها به جز بیت کوین)

رمزارز (آلتکوین) هایی که بدترین عملکرد را تا کنون در سال 2018 در بازار داشته اند
news.bitcoin.com

Bitcoin Diamond

به طور حیرت انگیزی، افرادی زمانی ۱۰۵ دلار برای این رمزارز دادند و در حال حاضر با قیمت ۲.۱۹ دلار معامله می شود و این یعنی یک عقبگرد ۹۸ درصدی!

Bitcoin Gold

اصلاح آن را در نظر بگیرید که بسیار شایان توجه است. انشعابی از بیت کوین که گفته می شود فاقد ارزش ارزش واقعی است. BTG زمانی بالای ۵۰۰ دلار معامله می شد؛ حال قیمت آن ۴۵ دلار است و حتی این قیمت هم از نظر بعضی، گران تلقی می شود.

Einsteinium

این ارز از ۲.۸۳ دلار در عرض ۱۰۱ روز به ۱۱ سنت رسید. بعد از یک اعلان بزرگ که (از نظر نویسنده) بعد ها مشخص شد مطلب خاصی نبوده، شروع به افت کرد و بازار خرسی ( نزولی) کریپتو هم سبب بقیه ماجرا شد.

Siacoin

سخت است که برای این آلتکوین احساس تاسف نکنیم؛ زیرا سال بسیار سختی را سپری کرده است. از Bitmain ASIC گرفته که الگوریتم آن را تهدید می کرد تا توکن های ذخیره سازی غیر متمرکزی که رقیبان این آلت کوین بودند. این کوین فقط در عرض ۸۳ روز ۹۰ درصد افت کرد.

NEM

این کوین در ۲۰۱۸ شبیه Britney Spears در سال ۲۰۰۷ بود. در ابتدا پامپ شد. سپس بعد از این که Coincheck نیم میلیارد NEM را در بزرگ ترین هکی که تا کنون صورت گرفته، از دست داد، دامپ شد. پس از آن که صرافی مذکور شروع به بازپرداخت به قربانیان هک کرد، دوباره ارزش این سکه بالا رفت و حالا دوباره دامپ شده و کاهش قیمت پیدا کرده است. قیمت فعلی آن ۲۲ سنت است و نسبت به بالا ترین قله آن که ۲.۰۹ دلار بود، ۸۹ درصد افت داشته است.

Cardano

این کوین نیز مانند دیگر اعضای این لیست عملکرد ضعیفی داشته است اما در مورد Cardano نمی توان گفت که کاملا یک کوین بد می باشد. این سکه خیلی سریع پامپ شد و به زودی یکی از عوامل نشاط انگیز ماه ژانویه شد و هم اکنون دارد تاوانش را می دهد و در عرض ۸۵ روز ۸۹ درصد افت داشته است.

Verge

سپس نوبت به Verge  می رسد که زمانی John McAfee دیگران را در مورد آن تطمیع کرد و قرار بود شیرجه عمیقی بزند. اصول حفظ حریم خصوصی این کوین ها که چیزی آشفته است و حتی تلاش توسعه دهندگان این کوین ها برای جلوگیری از وقوع شکست، کمکی به بهبود اوضاع Verge  نکرد. هنوز هم جو مثبتی حاکم بود و در یک زمان درست دو هفته ای، تیم Verge خبر از یک مشارکت جدید داد و ابراز داشت که جامعه این کوین مجبور شده سه میلیون دلار برای این مشارکت پرداخت کند و در این حالت صعود عظیمی که برای آن پیش بینی می شد قطعا به هم خورده است.

Bytecoin

یک اصلاح ۸۸ درصدی به اندازه کافی برای این کوین اتفاق افتاد و (از دیدگاه نویسنده) این کوین در واقع ارزشی نداشت که از دست بدهد.

Digibyte

اگر چیزی باشد که این آلتکوین بتواند بر آن تکیه کند، آن چیز ناامیدی است. در عرض ۸۲ روز ۸۸ درصد افت کرد.

Ripple

اگر کوینی باشد که بتواند جنون آلتکوین را که در روز های آغازین سال ۲۰۱۸ حاکم بود، پوشش دهد این کوین Ripple است. در عرض ۸۵ روز ۸۷ درصد از ارزش خود را در بازار رمزارز ها از دست داد، علی رغم آنکه این کوین یک رشته مشارکت ها و برنامه های آزمایشی را نیز اعلام کرد، هنوز هم شایعه ای در مورد آن است و این شایعه این است که Coinbase می خواهد به زودی آن را به لیست خود اضافه کند.

یک وعده التیام بخش

رمزارز (آلتکوین) هایی که بدترین عملکرد را تا کنون در سال 2018 در بازار داشته اند
Bitcoin Magazine

کوین های ذکر شده بد ترین عملکرد را در سال ۲۰۱۸ داشته اند و سکه های دیگری مانند Salt، gnosis، Civic و Status هم دست کمی از آنها نداشته اند. در حالی که واضح است که این کوین ها بیش از حد خریده شدند و در مورد آنها اغراق زیادی به عمل آمده، اما افت آنها تا حد زیادی مربوط به افت بیت کوین بود. بعضی از این سکه ها بعد از احیای بیت کوین دوباره شرایطشان بهبود پیدا می کند، اما تعدادی از آنها هم ممکن است فراموش شوند و محو گردند، چیزی که پیش تر هم می توانست اتفاق افتد.

توجه!

این نوشتار تنها دیدگاهی از نویسنده آن است و الزاما موضع کوین ایران نیست.

https://coiniran.com/?p=19944
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x